Raków II Częstochowa triumfatorem okręgowego Pucharu Polski!

Raków Częstochowa : Raków II Częstochowa pokonał 2:1 Znicz Kłobuck w finale okręgowego Pucharu Polski. Gole na wagę końcowego triumfu zdobyli Bryan Nouvier i Oskar Krzyżak. Trafienie dla gospodarzy zanotował Kamil Wojtyra. Droga obu zespołów do finału, rozegranego w sobotę w Kościelcu, była trudna. Do walki o okręgowy Puchar Polski stanęło aż 30 drużyn. Częstochowianie, […]

Raków II Częstochowa pokonał 2:1 Znicz Kłobuck w finale okręgowego Pucharu Polski. Gole na wagę końcowego triumfu zdobyli Bryan Nouvier i Oskar Krzyżak. Trafienie dla gospodarzy zanotował Kamil Wojtyra.

Droga obu zespołów do finału, rozegranego w sobotę w Kościelcu, była trudna. Do walki o okręgowy Puchar Polski stanęło aż 30 drużyn. Częstochowianie, aby zagrać o trofeum, pokonali trzy zespoły, kłobucczanie cztery. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w jedno sobotnie popołudnie.

Po kilku latach przerwy w czerwono-niebieskich barwach znów zagrali Przemysław Oziębała i Artur Lenartowski, którzy przed startem rundy wiosennej powrócili do Częstochowy. W pierwszej połowie przewagę w postaci jednej bramki wypracowali sobie zawodnicy Znicza Kłobuck, którzy na neutralnym boisku w Kościelcu występowali jako gospodarze. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Wojtyra. Częstochowianie szukali ochoczo wyrównującego trafienia, raz po raz nękając golkipera Znicza, ale na przerwę to rywale schodzili z prowadzeniem. W drugiej połowie Raków II nie odpuścił ani na moment, zdecydowanie przejął inicjatywę i dwukrotnie przełamał defensywę rywali. W 69. minucie Arkadiusz Kasperkiewicz podał na wolne pole do Bryan’a Nouviera, a ten płaskim uderzeniem pokonał Błażeja Stępnia i doprowadził do wyrównania. Gola na wagę końcowego triumfu w 91. minucie strzelił Oskar Krzyżak, który po rzucie rożnym z kilku metrów skierował piłkę do bramki. Do końcowego gwizdka Czerwono-Niebiescy mądrze się ustawiali i nie dopuścili rywala do konkretnej sytuacji.

– Myślę, że przeciwnik postawił nam wysoko poprzeczkę. Cieszy fakt, że zespół bardzo dobrze reagował pomimo utraty bramki i niekorzystnego wyniku po pierwszej połowie. Drużyna podniosła się po trudnym momencie, realizując konsekwentnie plan, który nakreśliliśmy sobie przed meczem. Zdominowaliśmy zespół Znicza, stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji, dzięki czemu strzeliliśmy gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry. W pełni zasłużyliśmy na wygraną – mówił po tym meczu trener drugiego zespołu, Tomasz Kuźma.

Raków II Częstochowa zwyciężył w okręgowym Pucharze Polski. Serdecznie gratulujemy całemu sztabowi szkoleniowemu drugiej drużyny oraz wszystkim zawodnikom, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

Znicz Kłobuck – Raków II Częstochowa 1:2 (1:0)

Gole: Kamil Wojtyra – Oskar Krzyżak, Bryan Nouvier

Raków II: Trelowski – Jargosz (80. Uziębło), Kasperkiewicz, Azemović (46. Krzyżak), Bator, Lenartowski, Piątkowski, Kaczmarek (46. Luković), Lederman (76. Ślęzak), Nouvier, Oziębała (92. Skibiński)