Raków II lepszy w lokalnych derbach

Raków Częstochowa : W zaległym meczu Zina IV Ligi rezerwy Rakowa wygrały na wyjeździe ze Zniczem Kłobuck 3:1. Spotkanie bardzo źle się zaczęło dla gospodarzy. Miłosz Bielecki po kwadransie musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki, którą ujrzał za faul w środku pola. Mimo gry w osłabieniu to ekipa z Kłobucka objęła prowadzenie. Gola dla […]

W zaległym meczu Zina IV Ligi rezerwy Rakowa wygrały na wyjeździe ze Zniczem Kłobuck 3:1.

Spotkanie bardzo źle się zaczęło dla gospodarzy. Miłosz Bielecki po kwadransie musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki, którą ujrzał za faul w środku pola. Mimo gry w osłabieniu to ekipa z Kłobucka objęła prowadzenie. Gola dla naszych rywali zdobył były piłkarz Rakowa Alan Jaworski. W 34. minucie Znicz wykonywał rzut wolny z 17 metra. Piłka po uderzeniu trafiła w mur, dopadł do niej Jaworski, który pokonał Mądrzyka. Tuż przed przerwą czerwono-niebiescy wyrównali. Artur Lenartowski podał do „uciekającego” lewym skrzydłem Radosława Dzierbickiego, ten dośrodkował w pole karne do Mateusza Kaczmarka, a nasz pomocnik mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron Raków II błyskawicznie objął prowadzenie. Tym razem to Dzierbicki uderzał tuż sprzed pola karnego nie dając żadnych szans golkiperowi Znicza. Częstochowianie kontrolowali przebieg gry na boisku, jednak ekipa z Kłobucka potrafiła się „odgryzać” stwarzając sobie szanse na doprowadzenia do wyrównania, jednak między słupkami dobrze spisywał się Mądrzyk. W końcówce spotkania na połowie rywali futbolówkę przeciwnikowi odebrał rezerwowy Przemysław Mizgała, następnie dośrodkował w polu karnym, gdzie był już – także wprowadzony po przerwie – Filip Głasek, który zdobył trzeciego gola dla czerwono-niebieskich i zapewniając nam zwycięstwo.

Ekipa trenera Tomasza Kuźma sobotnim spotkaniem zakończyli ligowe zmagania w tym roku. Raków II ma 31. punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli, tracąc do lidera – Unii Kosztowy – 3 oczka.

Znicz Kłobuck – Raków II 1:3 (1:1)

Bramki dla Rakowa: Kaczmarek (42.), Dzierbicki (46.), Głasek (90.)

Raków II: Mądrzyk – Krzyżak, Budnicki, Danilczyk, Kaczmarek (90. Krysik), Lenartowski, Skibiński (65. Mizgała), Chiliński, Owczarek (46. Ślęzak), Dzierbicki, Oziębała (60. Głasek).