Raków II w finale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej!

Raków Częstochowa : Raków II Częstochowa pokonał 1:0 KS Spójnię Landek w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Samobójcze trafienie, dające awans Czerwono-Niebieskim, zanotował Szymon Kubica. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte, a żadna z drużyn nie odstawiała nogi. Optyczną przewagę mieli Czerwono-Niebiescy. W 15. minucie Michał Mizgała pokonał bramkarza Spójni […]

Raków II Częstochowa pokonał 1:0 KS Spójnię Landek w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Samobójcze trafienie, dające awans Czerwono-Niebieskim, zanotował Szymon Kubica.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte, a żadna z drużyn nie odstawiała nogi. Optyczną przewagę mieli Czerwono-Niebiescy. W 15. minucie Michał Mizgała pokonał bramkarza Spójni Landek, ale arbiter odgwizdał spalonego i gola nie uznał. W odpowiedzi kilka minut później nad bramką Rakowa uderzał jeden z rywali. W 30. minucie goście próbowali zaskoczyć Dawida Szteklera strzałem zza pola karnego, ale nasz golkiper spokojnie chwycił piłkę. Raków II często atakował skrzydłami, wykorzystując aktywnych na bokach Mateusza Piątkowskiego i Radosława Dzierbickiego. Do przerwy był jednak bezbramkowy remis.

W pierwszych minutach drugiej połowy bliżej otwarcia wyniku był Raków. W 54. minucie Dzierbicki zamykał dośrodkowanie z prawej strony boiska, ale posłał piłkę tuż ponad poprzeczką. Czerwono-Niebiescy nie odpuszczali i konsekwentnie atakowali. W 78. minucie zostali za to nagrodzeni. Po wrzutce Filipa Głaska z boku boiska piłkę do własnej bramki skierował Szymon Kubica. Po stracie gola przyjezdni wyraźnie próbowali doprowadzić do remisu, ale po ich próbach czujność w bramce zachowywała nasza defensywa wraz z broniącym Szteklerem. W ostatniej akcji goście posłali w nasze pole karne wszystkie siły, włącznie z bramkarzem. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy mądrze się obronili i po końcowym gwizdku cieszyli się z awansu do finału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Finał odbędzie się we wtorek, 4 sierpnia.

Raków II Częstochowa – Spójnia Landek 1:0 (0:0)

Raków II: Sztekler – Krzyżak, Błasik (65. Chłód), Mizgała, Januszewski, Lenartowski, Piątkowski (75. Głasek), Skibiński (46. Krysik), Dzierbicki, Brzęczek (65. Ślęzak), Chiliński (55. Budnicki)

Gol: Szymon Kubica (78., samobój)