[FOTO] Raków na fali! Czwarte zwycięstwo z rzędu!

MG_5082

Raków znowu zagrał na Limanowskiego w Częstochowie!

Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy pokonali Śląsk Wrocław 2:0. Spotkanie zostało rozegrane w Częstochowie przy ul.Limanowskiego

Pierwszy faul dla Rakowa tuż po rozpoczęciu spotkania i dobra szansa na dośrodkowanie w pole karne. Kolejna okazja, dośrodkowanie, przewracał się Arsenić, ale sędzia pozostał niewzruszony. Dobre uderzenie Ledermana zza pola karnego, ale czujnie w bramce Szromnik. Mocne rozpoczęcie meczu przez gospodarzy.

W 5 minucie kolejny stały fragment gry tym razem rzut rożny dla gości. W 10 minucie pierwszy celny strzał na bramkę Rakowa uderzał Praszelik.

Zobacz zdjęcia z meczu Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław

W 15 minucie strzałem z pierwszej piłki próbował zaskoczyć bramkarza Rakowa Janasik, ale piłka powędrowała wysoko ponad bramką. 20 minuta i dobre ponowienie zagrania od Tudora do Gutkovskisa, ale strzał Łotysza na rzut rożny wybija golkiper przyjezdnych.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Śląska. W pewnym momencie nie było widać piłki, ale ta ostatecznie została wybita przez defensorów gości. W 29 minucie rzut wolny z okolic 20 metra egzekwował Sapała, piłka minimalnie przeszła obok słupka bramki strzeżonej przez Szromnika.

Dwie minuty później dogranie Kuna w pole karne i źle piłkę przyjmował Gutkovskis. W 36 minucie żółtą kartką za faul na Niewulisie ukarany Piasecki. Świetne wznowienie Holca do Tudora, ten drugi dogrywa w pole karne i defensorzy z Wrocławia wybijają na rzut rożny.

W 41 minucie żółtą kartką napomniany został Puerto za faul na Tudorze. W 45 minucie żółta kartka dla Ledermana i okazja na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy dla Śląska.

Po ostatnim gwizdku sędziego trwała jeszcze wideoweryfikacja, ale arbitrzy nie dopatrzyli się przewinienia. Koniec pierwszej części spotkania.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania w doskonałej sytuacji znalazł się Stiglec, ale znacznie się pomylił. W odpowiedzi Raków! Świetnie prawą stroną włączył się Tudor, dograł do Gutkovskisa, a ten wycofał piłkę do wprowadzonego po przerwie Tijanicia. Pomocnik Rakowa mocnym strzałem pokonuje bramkarza gości!

Kolejne ataki podopiecznych Papszuna, lecz w ostatniej fazie akcji brakuje dokładnego podania. W 57 minucie pierwsza groźna akcja gości. Dwa dośrodkowania powędrowały w pole karne Rakowa, lecz bez większych problemów wyjaśnili to defensorzy.

W 58 minucie żółta kartka dla Piątkowskiego, rzut wolny i dośrodkowanie w szesnastkę Rakowa. Celny strzał, lecz wprost w ręce bramkarza. W 63 minucie świetny rajd Wdowiaka, dogrywa do Gutkovskisa. Rosły napastnik gospodarzy pięknie ograł obrońcę i pozostało pokonać tylko bramkarza, lecz Łotysz uderzył ponad poprzeczką.

Kolejna akcja Czerwono Niebieskich. Bliski pokonania Szromnika był Tijanic. Coraz groźniejsze akcje przeprowadza również Śląsk. Przed momentem dobre zachowanie Exposito, który zmienił Piaseckiego i wniósł sporo świeżości w szeregi przyjezdnych. W 73 minucie długie podanie za plecy obrońców wprowadzonego w drugiej połowie Schwarza. Na czystą pozycję wychodził Arak, który został sfaulowany przez Poprawę. Sędzia Raczkowski nie miał wyjścia i musiał wykluczyć zawodnika Śląska. Rzut wolny z okolicy 17 metra. Ivi Lopez uderza w mur.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania trzeba przyznać, że zarysowała się przewaga częstochowian. W 84 minucie uderzał wprowadzony w drugiej połowie Makowski, ale bez problemów wyłapał to Holec.

Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy! Ivi Lopez wyprowadza kontratak, podaje w pole karne do Cebuli, a ten pokonuje Szromnika! Raków – Śląsk 2:0!

Na minutę przed końcem spotkania Tudor dobrze uruchomił podaniem Malinowskiego, a ten wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Kolejne okazje po dośrodkowaniu rzutów różnych mieli Niewulis oraz Arak, ale piłka nie chciała wpaść do bramki Śląska. Rzut wolny, dośrodkowanie Lopeza i w doskonałej okazji myli się Piątkowski.

Sędzia Raczkowski kończy spotkanie. Trzeba przyznać, że druga część meczu to już wyraźna przewaga częstochowian, którzy odnoszą zasłużone zwycięstwo.

Zobacz zdjęcia z meczu Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław Wyniki i tabela PKO Ekstraklasy

23 kwietnia 2021, 18:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków) Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 2:0 (0:0) David Tijanić 48, Marcin Cebula 85

Raków: 28. Dominik Holec – 4. Kamil Piątkowski, 6. Andrzej Niewulis, 24. Zoran Arsenić – 7. Fran Tudor, 8. Ben Lederman (63, 17. Petr Schwarz), 10. Igor Sapała (46, 43. David Tijanić), 47. Mateusz Wdowiak (71, 11. Ivi López), 77. Marcin Cebula (87, 13. Piotr Malinowski), 23. Patryk Kun – 21. Vladislavs Gutkovskis (71, 18. Jakub Arak).

Śląsk: 22. Michał Szromnik – 21. Łukasz Bejger, 34. Konrad Poprawa, 5. Israel Puerto – 19. Patryk Janasik, 39. Szymon Lewkot (60, 6. Rafał Makowski), 29. Krzysztof Mączyński, 7. Róbert Pich (81, 10. Bartłomiej Pawłowski), 8. Mateusz Praszelik (60, 28. Waldemar Sobota), 4. Dino Štiglec (68, 25. Marcel Zylla) – 11. Fabian Piasecki (60, 9. Erik Expósito).

żółte kartki: Lederman, Piątkowski – Piasecki, Puerto. czerwona kartka: Konrad Poprawa (73. minuta, Śląsk, za faul taktyczny).