Raków ogrywa Lecha! Raków – Lech 3:1

Raków Częstochowa : Raków Częstochowa wygrywa z Lechem Poznań. Czerwono-Niebiescy pokonali „Kolejorza” 3:1. Częstochowianie od początku starali się udokumentować przewagę, jaką sobie wytworzyli. W 11. minucie padł pierwszy gol dla naszej drużyny. W pole karne dośrodkował Marcin Cebula, a tam najprzytomniej zachował się Fran Tudor, który otworzył wynik meczu.    Poznaniacy próbowali odpowiedzieć. Blisko był Nika […]

Raków Częstochowa wygrywa z Lechem Poznań. Czerwono-Niebiescy pokonali „Kolejorza” 3:1.

Częstochowianie od początku starali się udokumentować przewagę, jaką sobie wytworzyli. W 11. minucie padł pierwszy gol dla naszej drużyny. W pole karne dośrodkował Marcin Cebula, a tam najprzytomniej zachował się Fran Tudor, który otworzył wynik meczu.

Poznaniacy próbowali odpowiedzieć. Blisko był Nika Kvekveskiri, ale Gruzin trafił w poprzeczkę. W 29. minucie ponownie dośrodkował Cebula, a Kamil Piątkowski „urwał” się obrońcom i zdobył drugiego gola.

Po zmianie stron Lech zdołał zdobyć kontaktową bramkę. Mikael Ishak strzałem głową pokonał Dominika Holca. Odpowiedź naszej drużyny była szybka. 7 minut po golu poznaniaków dośrodkował w pole karne Piątkowski, a Cebula „nożycami” zdobył trzeciego gola, który ustalił wynik meczu.

Raków wygrał z Lechem 3:1 i utrzymał 3. miejsce w ligowej tabeli.

Raków – Lech 3:1 (2:0)

11. Tudor, 29. Piątkowski, 56. Cebula – 49. Ishak

Raków Częstochowa: Holec – Piątkowski, Niewulis, Arsenić, Tudor (85. Długosz), Lederman (79. Schwarz), Sapała, Kun,Wdowiak (69. Szelągowski), Cebula (69. Gutkovskis), Arak (69. Ivi).

Lech Poznań: van der Hart – Šatka, Salamon, Milić, Czerwiński (46. Sýkora), Kalstrom (46. Skóraś), Kvekveskiri, Puchacz, Ramirez (46. Jóhansson), Tiba, Ishak.