[FOTO / WIDEO] Raków w półfinale Totolotek Puchar Polski !

IMG_6401

W przedostatnim meczu ćwierćfinałowym Totolotek Pucharu Polski Raków Częstochowa wygrał u siebie 2-1 po dogrywce z Legią Warszawa. Lider Fortuna I ligi wywalczył awans po główce Andrzeja Niewulisa w 112. minucie. Jedynego gola dla obrońców trofeum zdobył Michał Kucharczyk. Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu Raków – Legia Trener Marek Papszun zgodnie z tradycją w rozgrywkach […]

Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu Raków – Legia

Trener Marek Papszun zgodnie z tradycją w rozgrywkach Pucharu Polski postawił w bramce na Jakuba Szumskiego – wychowanka właśnie warszawskiej Legii. Ponadto na ławce rezerwowych znalazł się Szymon Lewicki, zajmując miejsce Karola Noiszewskiego.

Raków od początku spotkania grał swoją piłkę i wyszedł na prowadzenie już w 4. minucie. Piotr Malinowski otrzymał piłkę na prawej stronie boiska, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Radosława Majeckiego. Zrealizował się najlepszy scenariusz, wymarzony przez każdego sympatyka “Czerwono-Niebieskich” – szybko strzelona bramka.

Jacek Magiera (na zdjęciu drugi od lewej) nie jest już trenerem Reprezentacji Polski U-19. / foto: astar.czest.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii – KLIKNIJ

W kolejnych minutach podopieczni Marka Papszuna byli dłużej przy piłce, mieli optyczną przewagę i co i rusz przemieszczali się pod pole karne Legii Warszawa.

W 30. minucie spotkania na bramkę Jakuba Szumskiego pognał Michał Kucharczyk, który strzałem z lewej nogi wyrównał stan meczu.

Końcowa część pierwszej połowy była już bardzo wyrównana. Obie drużyny zachowywały czujność w defensywie, jednocześnie starając się wyprowadzić skuteczny kontratak. Blisko zdobycia gola w końcówce pierwszej połowy był Andrzej Niewulis, ale jego strzał wpadł prosto w ręce Majeckiego. Do przerwy remis 1:1.

Trener Ricardo Sa Pinto zareagował od razu, posyłając od 46. minuty na boisko Carlitosa. Jego wejście znacznie ożywiło ofensywę Legii Warszawa. Aktywny na boisku był też Marcin Listkowski, który w 50. minucie uderzył z dystansu – prosto w Majeckiego.

Chwilę później kapitalną paradą popisał się Jakub Szumski broniąc strzał Medeirosa. W drugiej części spotkania niewiele było sytuacji podbramkowych, obie drużyny nie potrafiły skutecznie przedostać się pod pole karne przeciwnika.

Skrót meczu na Polsat Sport -> TUTAJ

Po jednym z dośrodkowań piłkarze Rakowa domagali się rzutu karnego. Sędzia, po konsultacji z systemem VAR, uznał, że nie było podstaw do podyktowania „jedenastki”, a podopieczni Marka Papszuna rozpoczęli grę z rzutu rożnego. Sędzia zakończył regulaminowy czas gry i zarządził dogrywkę.

Chwilę poźniej na boisku pojawił się Patrick Friday Eze, który w ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut wykazywał się wielką ochotą do gry.

W końcu nadeszła 112. minuta gry. Po dośrodkowaniu Daniela Bartla, najwyżej do piłki wyskoczył Andrzej Niewulis i zdobył bramkę głową. Wielka radość zapanowała na stadionie przy ul. Limanowskiego 83!

[WIDEO] Zobacz eksplozję trybun po bramce na 2:1 ! [videojs_video url=”https://www.astar.czest.pl/wp-content/uploads/2019/03/rczleg.mp4″ poster=”https://www.astar.czest.pl/wp-content/uploads/2019/03/IMG_6334.jpg”] Zobacz zdjęcia z meczu Raków Częstochowa – Legia Warszawa

Do końca spotkania pozostało kilka minut, w trakcie których częstochowianie mądrze się bronili. W dodatku czerwoną kartkę obejrzał Cafu i Raków kończył to spotkanie w przewadze.

Wynik nie uległ zmianie, a ostatni gwizdek sędziego oznajmił wszystkim, że podopieczni Marka Papszuna awansowali do półfinału TOTOLOTEK Pucharu Polski!

Zobacz zdjęcia z meczu Raków Częstochowa – Legia Warszawa

13 marca 2019, 18:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków) Raków Częstochowa – Legia Warszawa 2:1 (1:1, 1:1) 1:0 – 4′ Radosław Majecki 4 (s) – piłka po strzale Malinowskiego odbita od pleców bramkarza 1:1 – 30′ Michał Kucharczyk 2:1 – 112′ Andrzej Niewulis

Raków: 29. Jakub Szumski – 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis, 28. Arkadiusz Kasperkiewicz – 13. Piotr Malinowski (117′, 26. Łukasz Góra), 17. Petr Schwarz, 10. Igor Sapała, 20. Mateusz Zachara (58′, 30. Miłosz Szczepański), 19. Marcin Listkowski (85′, 27. Daniel Bartl), 23. Patryk Kun – 96. Sebastian Musiolik (95′, 45. Patrick Friday Eze).

Legia: 30. Radosław Majecki – 41. Paweł Stolarski, 44. William Rémy, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Adam Hloušek – 45. Iuri Medeiros (75′, 23. Salvador Agra), 26. Cafú, 7. Domagoj Antolić, 22. Kasper Hämäläinen (82′, 99. Sandro Kulenović), 21. Dominik Nagy (46′, 27. Carlitos) – 18. Michał Kucharczyk (110′, 50. Mateusz Praszelik).

żółte kartki: Schwarz, Kun – Cafú, Jędrzejczyk, Carlitos. czerwona kartka: Cafú (115. minuta, Legia, za drugą żółtą).

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). widzów: 3990.

Źródło: własne / rksrakow.pl / 90minut.pl