Remis w derbach! Zieloni i Polonia bez punktów!

IMG_0349

W sobotę 25 maja 2019 została rozegrana 27 kolejka IV Ligi Śląskiej gr. I. Do derbowego starcia doszło w Myszkowie, gdzie miejscowy MKS podejmował rezerwy częstochowskiego Rakowa. Wynik spotkania otworzył w 26 minucie Franciszek Wróblewski, który w końcówce sezonu Fortuna 1 Ligi zadebiutował w pierwszym zespole. Do przerwy goście prowadzili 0:1. Wyrównującego gola tuż po […]

W sobotę 25 maja 2019 została rozegrana 27 kolejka IV Ligi Śląskiej gr. I.

Do derbowego starcia doszło w Myszkowie, gdzie miejscowy MKS podejmował rezerwy częstochowskiego Rakowa. Wynik spotkania otworzył w 26 minucie Franciszek Wróblewski, który w końcówce sezonu Fortuna 1 Ligi zadebiutował w pierwszym zespole. Do przerwy goście prowadzili 0:1. Wyrównującego gola tuż po zmianie stron zdobył Piotr Andrzejewski. Po siedmiu minutach znów goście prowadzili po bramce Krystiana Ślęzaka. Gospodarze nie składali broni i w 66 minucie doprowadzili do wyrównania. Ponownie na listę strzelców wpisał się Piotr Andrzejewski.

MKS Myszków – Raków II Częstochowa 2:2 (0:1) Bramki: 2x Piotr Andrzejewski – Franciszek Wróblewski, Krystian Ślęzak

MKS: Adam Bensz, Adrian Musiał, Filip Starczewski, Kamil Mokwiński (46′ Michał Bobryk), Maciej Obodecki, Jakub Sołdecki, Piotr Andrzejewski, Jarosław Bąk, Paweł Mazurek, Piotr Nowakowski, Tomasz Zdanowski

Raków II: Kacper Trelowski, Danian Pavlas, Krystian Ślęzak, Bartosz Waśkiewicz, Jakub Bator (46′ Oskar Januszewski), Adam Czerkas, Oskar Krzyżak, Franciszek Wróblewski, Jakub Budnicki, Bartosz Chłód, Michał Zębik (66′ Dawid Jargosz)

W Poraju Polonia zmierzyła się z Przemszą Siewierz. Pierwsza bramka w meczu padła już w 6 minucie. Gola dla gości zdobył Rafał Nowak. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, gdyż minutę później na tablicy widniał wynik 1:1. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Mielczarek. Tuż przed przerwą gości na prowadzenie ponownie wyprowadził Rafał Nowak. Wynik spotkania ustalił w 60 minucie Szymon Tutaj i to goście mogli się cieszyć z kompletu punktów.

Polonia Poraj – Przemsza Siewierz 1:3 (1:2) Bramki: Mateusz Mielczarek – 2x Rafał Nowak, Szymon Tutaj

Polonia: Mateusz Kępka, Mateusz Mielczarek (72′ Jakub Kaziszyn), Oskar Mazerant, Eryk Krupa, Piotr Góralczyk, Mateusz Piątkowski (89′ Mateusz Pawłowski), Paweł Konieczko, Marcin Kowalski, Bartłomiej Płatkowski, Rafał Psonka (72′ Alan Jaworski), Maciej Swatek

Przemsza: Maciej Niesyto, Bartosz Chwila (90′ Kamil Fredyk), Bartłomiej Bednarz, Rafał Nowak (73′ Albert Piwko), Michał Borecki, Łukasz Burczyk, Andrzej Setlak, Maciej Tora, Szymon Tutaj (90’+1 Szymon Wolff), Robert Boryczka, Adrian Świerczyński

Czy Zieloni podniosą się i wydostaną z ostatniego miejsca? / foto: astar.czest.pl

W Żarkach Zieloni przegrali 1:2 z drużyną RKS Grodziec i niestety drużyna dalej zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do miejsca barażowego Żarczanie tracą 4 punkty, a do rozegrania zostały jeszcze zaledwie trzy kolejki.