Skra remisuje z Widzewem!

MG_0609

Po emocjonującym meczu Skra Częstochowa zremisowała z Widzewem Łódź 1:1. Gola na wagę jakże cennego punktu zdobył w 88 minucie stoper Skrzaków Mariusz Holik. Goście w doliczonym czasie nie wykorzystali rzutu karnego. Pojedynek z Widzewem wywołał spore zainteresowanie. Na trybunach pojawiło się kilkuset kibiców wśród nich około 300 fanów gości. Były dwa gole, emocje do […]

Po emocjonującym meczu Skra Częstochowa zremisowała z Widzewem Łódź 1:1. Gola na wagę jakże cennego punktu zdobył w 88 minucie stoper Skrzaków Mariusz Holik. Goście w doliczonym czasie nie wykorzystali rzutu karnego.

Pojedynek z Widzewem wywołał spore zainteresowanie. Na trybunach pojawiło się kilkuset kibiców wśród nich około 300 fanów gości. Były dwa gole, emocje do ostatniej minuty, niewykorzystany przez gości rzut karny w doliczonym czasie gry (Michael Ameyaw trafił w słupek). Można powiedzieć, kto nie przyszedł na Loretę, niech żałuje.

W 58 minucie do gości uśmiechnęło się szczęście. Będący w polu karnym Rafał Wolsztyński kopnął piłkę wzdłuż bramki, a próbujący ją wybić Mariusz Holik zaskoczył Mikołaja Biegańskiego.

Widzew, który zremisował dziewięć kolejnych meczów objął prowadzenie.

Niestety gol znacząco wpłynął na obraz meczu. Widzew zaczął grać bardziej ostrożnie, a Skra miała problemy z rozegraniem akcji, która dałaby gola na wagę jednego, ale jakże ważnego punktu. Ale się udało! W 88 minucie Piotr Nocoń sprytnie zagrał piętą do Mariusza Holika, ten przerzucił bramkarza i było 1:1.

Arbiter doliczył do regulaminowego czasu 4 minuty. Widzewiacy rzucili się na Skrzaków i wywalczyli jeszcze rzut karny za zagranie ręką przez Mariusza Holika. Do piłki podszedł Michael Ameyaw. Uderzył mocno ale w słupek i ten emocjonujący pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Pozostałe mecze rozegrane zostaną w niedzielę, ale żaden nie wpłynie na zmianę pozycji Skry w tabeli II ligi. Częstochowianie pozostaną na 11 miejscu.

Zobacz aktualną tabelę II ligi

Skra Częstochowa – Widzew Łódź 1:1 (0:0) 0:1 – 58′ Holik (samobójcza) 1:1 – 88′ Holik, asysta Nocoń

Skra: Biegański – Skowrona, Holik, Błaszkiewicz, Obuchowski – Napora, Zalewski, Olejnik, Niedbała (78′ Kieca), Nocoń, Nowak

Widzew: Wolański – Wełna, Tanżyna, Zieleniecki – Zuziak (55′ Turzyniecki), Kristo, Radwański (88′ Pęczek), Kato (55′ Gutowski), Michalski, Wolsztyński (76′ Świderski), Ameyaw

Źródło: Skra Częstochowa / ks-skra.pl