[WIDEO] Skra wygrywa z Pogonią Siedlce i zapewnia sobie utrzymanie w II Lidze!

IMG_4039

Skra dostanie 400 tysięcy złotych z programu Pro Junior System! / foto: astar.czest.pl

Ostatni mecz w tym sezonie na stadionie przy ul. Loretańskiej był udany dla Skry, która pokonała Pogoń Siedlce 2:1. Już w 9 minucie po szybkiej akcji i strzale głową Dawida Niedbały było 1:0. W 36 minucie kontra Skry zakończyła się bramką. Krzysztof Napora zagrał w pole karne płaską piłkę, Damian Nowak ją przepuścił, a Piotr […]

Ostatni mecz w tym sezonie na stadionie przy ul. Loretańskiej był udany dla Skry, która pokonała Pogoń Siedlce 2:1.

Już w 9 minucie po szybkiej akcji i strzale głową Dawida Niedbały było 1:0.

W 36 minucie kontra Skry zakończyła się bramką. Krzysztof Napora zagrał w pole karne płaską piłkę, Damian Nowak ją przepuścił, a Piotr Nocoń spokojnie skierował do bramki.

Skra kontrolowała grę do przerwy o czym może świadczyć fakt, że zawodnicy Pogoni nie oddali ani jednego celnego strzału.

W 55 minucie Mikołaj Biegański próbował wybić piłkę spod nóg napastnika Pogoni, ale skończyło się na faulu i rzucie karnym, którego wykorzystał Adam Mesjasz.

Potem grający ambitnie goście naciskali i kilka razy zagrozili bramce Skry, ale wynik nie uległ zmianie. Warto podkreślić, że w 90 minucie na boisko wszedł wychowanej Skry – Radosław Gołębiowski dla którego był to debiut w II lidze.

Skra Częstochowa – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)

Skra: Biegański, Gerega (64′ Kieca), Błaszkiewicz, Holik, Obuchowski, Napora (90′ Gołębiewski), Zalewski, Olejnik, Niedbała (46′ Marek), Nocoń (79′ Poprawa), Nowak

Pogoń: Burta, Krawczyk (85′ Bochnak), Margol, Mesjasz, Łydkowski (60′ Olszewski), Brągiel (71′ Wichtowski), Wiktoruk, Marciniec, Pociecha (60′ Rycki), Zając, Walków