[WIDEO] Świetna passa przerwana. Raków przegrał w Mielcu

IMG_6476

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 3:1 w meczu 27 kolejki Fortuna 1 Ligi. Honorowe trafienie dla Czerwono-Niebieskich zanotował Andrzej Niewulis. Częstochowianie przegrali po raz pierwszy od 27 spotkań. Stal Mielec zaatakowała od pierwszego gwizdka sędziego. Już w pierwszej akcji stworzyli zagrożenie pod bramką Michała Gliwy, który skuteczną interwencją sparował piłkę na rzut […]

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 3:1 w meczu 27 kolejki Fortuna 1 Ligi. Honorowe trafienie dla Czerwono-Niebieskich zanotował Andrzej Niewulis. Częstochowianie przegrali po raz pierwszy od 27 spotkań.

Stal Mielec zaatakowała od pierwszego gwizdka sędziego. Już w pierwszej akcji stworzyli zagrożenie pod bramką Michała Gliwy, który skuteczną interwencją sparował piłkę na rzut rożny. W 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Podanie Bartosza Nowaka wykorzystał Krystian Getinger i mocnym strzałem posłał piłkę do bramki.

Zobacz skrót meczu na PolsatSport.pl

Podopieczni Artura Skowronka podwyższyli prowadzenie w 39. minucie gry. Strzelcem bramki był Łukasz Janoszka, dla którego była to druga bramka w barwach Stali Mielec.

Choć Raków przegrywał, trener Marek Papszun nie zdecydował się na zmiany w przerwie. Początek drugiej połowy miał podobny przebieg do pierwszych 45 minut. Spotkanie było wyrównane, ale zarówno gospodarzom, jak i częstochowianom brakowało konkretnych sytuacji bramkowych.

Na ostatnie piętnaście minut na boisko wszedł Szymon Lewicki, a Raków postawił wszystko na jedną kartę, by wyszarpać rywalom punkty. W 91. minucie trzecią bramkę dla Stali Mielec zdobył Denis Gojko. Riposta częstochowian była natychmiastowa i w 93. minucie Andrzej Niewulis posłał piłkę do bramki. Tuż przed ostatnim gwizdkiem z rzutu wolnego uderzał jeszcze Maciej Domański, ale wynik nie uległ zmianie.

Choć Raków Częstochowa przegrał to spotkanie, nadal ma bezpieczny bufor w postaci 13 punktów nad trzecią Stalą Mielec. W częstochowskim zespole nie ma zatem powodu do niepokoju. Podopieczni Artura Skowronka dopisują do swojego konta trzy punkty i do samego końca będą liczyć się w walce o awans do LOTTO Ekstraklasy.

Stal Mielec – Raków Częstochowa 3:1 (2:0)

Stal Mielec: Kiełpin – De Amo, Dobrotka, Leandro (62. Prokić), Tomasiewicz (85. Gojko), Urbańczyk, Getinger, Janoszka (77. Paluchowski), Nowak, Soljic, Spychała

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Kaspierkiewicz, Kun, Schwarz (58. Domański), Sapała, Malinowski (58. Bartl), Listkowski (75. Lewicki), Szczepańki, Musiolik

– Zobacz wyniki i aktualną tabelę Fortuna 1 Ligi Źródło: RKS Raków Częstochowa / rksrakow.pl