fbpx
czwartek, 24 czerwca 2021
14.1 C
Częstochowa
Strona główna Tagi Sezon 2016/2017

Tag: sezon 2016/2017

Amatorska Liga Piłki Nożnej – podsumowanie sezonu 2016/2017

W piątek, 30 czerwca na nowo wybudowanym z budżetu obywatelskiego boisku na Miejskim Stadionie Piłkarskim "Raków" odbyło się podsumowanie zakończonego niedawno sezonu ALPN.

Dwanaście goli i zaledwie trzech autorów trafień! Takie rzeczy tylko w Okręgówce

Dwanaście goli i zaledwie trzech autorów trafień! Takie rzeczy tylko w Okręgówce

Ostatni akord sezonu w regionie. Baraż o utrzymanie w „okręgówce”!

W sobotę 1 lipca o godz. 18:00 rozpocznie się mecz barażowy o pozostanie w częstochowskiej "okręgówce". Na neutralnym boisku Victorii w Częstochowie grać będą Czarni Starcza z Olimpią Truskolasy. Który zespół przedłuży swoją przygodę z "okręgówką" na następny sezon, a który niestety wróci do Klasy "A" ?

„Okręgówka”: w części finałowej rozgrywek strzelono 411 goli

W części finałowej sezonu w częstochowskiej "okręgówce" strzelono 411 goli.(125 w M, 164 w Sp.I i 122 w Sp.II). W gr. mistrzowskiej najlepsi snajperzy to Bartosz Gliński (Zieloni Żarki) i Bogusław Borowiec (Sparta Lubliniec) którzy strzelili po 9 goli. W gr.I spadkowej najlepszy snajper to Dawid Wojtyra (Olimpia Truskolasy) - 12 goli. W gr. II Sebastian Janecki (Warta Kamieńskie Młyny) pokonał bramkarzy rywali 6 razy.

1. Exact Systems Klub 54 Jędryka, 2. SDP Koral Kłobuck, 3. Jagiellończycy

W piątek 30 czerwca ostatni akord w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej. Wręczenie nagród dla najlepszych drużyn za sezon 2016/2017. Zwycięzcą po raz pierwszy w historii została drużyna Exact Systems Klub 54 Jędryka. Drugie miejsce zajęli amatorzy z Korala Kłobuck, a na najniższym stopniu podium mimo fatalnego startu w rozgrywkach znaleźli się ubiegłoroczni triumfatorzy Jagiellończycy. Wcześniej jednak rozegrany zostanie szybki turniej z udziałem 8 drużyn na nowym boisku przy ul. Limanowskiego.

Radosny futbol i grad goli na koniec sezonu w „okręgówce”!

Ostatnia kolejka w częstochowskiej "okręgówce' miała przynieść odpowiedź, który zespół zagra w barażach o utrzymanie z Czarnymi Starcza. I przyniosła. Tą drużyną będzie Olimpia Truskolasy. Poza tym na boiskach piłkarze zaprezentowali radosny futbol, a w niektórych meczach padło dużo goli.

Zakończyli sezon zaległymi meczami !

W obu grupach częstochowskiej Klasy "B" w niedzielę 25 czerwca odrabiano na koniec rozgrywek zaległości jeszcze sprzed 2 miesięcy kiedy to pogoda nie pozwala na rozegranie meczów. Beniaminków Klasy "A" poznaliśmy już wcześniej więc emocji tym razem zbyt wiele nie było.

„A”-klasa na mecie długiego sezonu.

Sobotnimi meczami zakończył się długi sezon w częstochowskiej Klasie "A". Które zespoły awansowały, a które spadły było wiadomo już znacznie wcześniej no ale terminarz był nieubłagany i trzeba było grać do końca rozgrywek. Teraz przerwa, a od sierpnia znów potoczy się piłka o ligowe punkty w klasie "A".

W Kl. „B” zostały do rozegrania już tylko mecze zaległe. 4 zespoły z awansem...

Nie czekając na rozegranie ostatnich zaległych spotkań zespoły, które miały największe szansę na awans do Klasy "A" wykorzystały to w 100 procentach.

„Okręgówka” kończy sezon. Została tylko jedna zagadka do rozwiązania?

Sobotnimi meczami 24 czerwca zakończony zostanie sezon w częstochowskiej "okręgówce". Mistrza (Sparta Lubliniec) poznaliśmy tydzień temu. Spośród 8 zespołów, które pożegnają się z tą klasą rozgrywkowa "7"-ka już jest znana. Pozostała jedna niewiadoma.