fbpx
środa, 29 września 2021
9.5 C
Częstochowa
Strona główna Tagi Szczebel Śl.ZPN

Tag: szczebel Śl.ZPN

Już od rundy wiosennej startuje projekt: Sędzia Klubowy !

Rusza program „SĘDZIA KLUBOWY”

Przychodzi czas na konkrety. Od pomysłu o działaczach, mających w ramach swoich obowiązków klubowych prowadzenie meczów grup młodzieżowych, doszliśmy do momentu, w którym prezes...

Nieudane Mistrzostwa Śląska dla naszych sędziów.

W sobotę 13 stycznia 2018 w Raciborzu rozegrane zostały XXIV Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej. Spośród 12 drużyn najlepszą okazali się być sędziowie z Katowic, którzy dopiero po rzutach karnych pokonali swoich kolegów z Tychów. Rozjemcy z Częstochowy i Lublińca swoją przygodę w Mistrzostwach zakończyli na fazie grupowej.

IV liga: wygrana Polonii Poraj, remis rezerw Rakowa i niestety porażki MKS-Myszków i Sparty

Przez całą rundę "nasi" czwartoligowcy grali w "kratkę" więc nie inaczej było w sobotnich meczach zaległej kolejki i jednocześnie kończącej rundę jesienną rozgrywek w tej klasie. Zimową przerwę "nasze" zespoły spędzą odpowiednio na miejscach: 6-tym Polonia Poraj, 10-tym MKS Myszków, 11-tym Raków II Częstochowa oraz 15-tym Sparta Lubliniec.

IV liga: odrabianie zaległości czyli ostatnie punkty tej jesieni do zdobycia

W sobotę rozegrany zostanie komplet meczów ... 7-mej kolejki w IV lidze. Te mecze miały się odbyć 23 września ale wtedy fatalne warunki atmosferyczne i stan boisk uniemożliwiły granie w piłkę. A zatem do zdobycia z opóźnieniem pozostały ostatnie jesienne punkty. Ile tych punktów zdobędą "nasze zespoły"?

IV liga: tylko MKS Myszków z punktami i to w dodatku kosztem … Sparty...

Sobotnia 15-kolejka w IV lidze była udana tylko dla MKS-u Myszków. Myszkowianie w "derbowym" meczu pokonali pewnie Spartę Lubliniec 3:0. Niestety punktów po tej kolejce w tabeli nie dopisano ani Polonii Poraj, ani rezerwom Rakowa. Oba te zespoły przegrały swoje mecze. Za tydzień IV-ligowcy jeszcze zagrają - będą wtedy odrabiane zaległości z 7-mej kolejki rozgrywek.

IV liga: „derby” w Myszkowie, trudny wyjazd Poraja i szansa na punkty rezerw Rakowa

Gdyby nie zaległe mecze z 7-mej kolejki (rozegrane zostaną za tydzień) to w tą sobotę IV-ligowcy kończyliby już rundę jesienną. W tej sytuacji jednak każdy zespół ma jeszcze szansę na zdobycie 6 punktów. Najważniejsze są jednak te najbliższe czyli sobotnie mecze.

W IV lidze: „nasze” zespoły za dużo nie ugrały w Świąteczną Sobotę!

W IV lidze w sobotę 11 listopada rozegrana została 14-ta jesienna kolejka. "Nasze" zespoły miały bardzo trudnych przeciwników i niestety zbyt wiele punktów nie ugrały. Polonia zremisowała w Poraju 1:1 z liderem tabeli Szombierkami Bytom. Także 1:1 zremisował w Świętochłowicach MKS Myszków. Przegrały swoje mecze Sparta Lubliniec (u siebie) oraz rezerwy Rakowa Częstochowa na wyjeździe.

IV liga: będzie ciężko o punkty. Na drodze „naszych” drużyn sama góra tabeli

Przed IV-ligowcami 14-ta kolejka rozgrywek. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w świąteczną sobotę 11 listopada. Przed "naszymi" drużynami trudne mecze. Do Poraja przyjedzie lider tabeli Szombierki Bytom, a do Lublińca wicelider Ruch Radzionków. Z kolei MKS Myszków zagra na boisku Śląska Świętochłowice, który jest 3-ci, a do 5-tego zespołu w tabeli pojadą rezerwy częstochowskiego Rakowa. Ile punktów uda się ugrać "naszym" drużynom?

Jechali na „pożarcie”, a sprawili niespodziankę i zremisowali mecz!

Mecz Szombierki Bytom - Sparta Lubliniec kończył 13-tą kolejkę spotkań o punkty w IV lidze. Szombierki to lider tabeli natomiast Sparta tej rundy nie może zaliczyć do udanych. Punktów jest mało i są potrzebne na gwałt. Do Bytomia spartanie jechali jak "na pożarcie" i ... sprawili niespodziankę remisując 1:1. Brawo.

Niedziela na boiskach IV ligi: Raków II z 3-ma punktami

Dwoma niedzielnymi meczami w Częstochowie oraz w Bytomiu zakończona zostanie 13-ta kolejka rozgrywek o IV-ligowe punkty. Ten pierwszy mecz w Częstochowie Raków II - Górnik Piaski już się zakończył i o 3 punkty bogatsze są po tym meczu rezerwy Rakowa. W Bytomiu, gdzie grać będzie Sparta Lubliniec mecz rozpocznie się o godz.14:00