[U-19] Raków – Ruch Radzionków 1:0 // Podsumowanie spotkań Akademii

Raków Częstochowa : Niezwykle cenne zwycięstwa w ten weekend odniosły dwie nasze drużyny U-19 i U-13. Niepokonana pozostaje wciąż ekipa U-16, która zanotowała czternastą wygraną z rzędu. W sobotę nasz najstarszy zespół bronił pozycji lidera w 1 lidze wojewódzkiej juniorów. Czerwono-niebiescy podejmowali na własnym boisku Ruch Radzionków. Goście plasowali się do tej pory na 16. […]

Niezwykle cenne zwycięstwa w ten weekend odniosły dwie nasze drużyny U-19 i U-13. Niepokonana pozostaje wciąż ekipa U-16, która zanotowała czternastą wygraną z rzędu.

W sobotę nasz najstarszy zespół bronił pozycji lidera w 1 lidze wojewódzkiej juniorów. Czerwono-niebiescy podejmowali na własnym boisku Ruch Radzionków. Goście plasowali się do tej pory na 16. miejscu w tabeli i wydawało się, że faworytem tego spotkania będą podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego. Jednak Ruch na ten pojedynek został wzmocniony zawodnikami z IV ligi i naszym piłkarzom postawił spory opór.

Raków miał problemy ze sforsowaniem obrony radzionkowian, a rywale wyprowadzali groźne kontry. W pierwszych trzech kwadransach mimo kilku dogodnych sytuacji częstochowianom nie udało się udokumentować przewagi. Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 0:0.

W przerwie trener Rakowa dokonał jednej korekty. W miejsce Tudora Butucela na placu gry pojawił się Michał Jernaś. I to właśnie ten zawodnik strzelił jedynego gola w tym meczu. W 62. minucie Jernaś znajdował się w „szesnastce”  rywali i otrzymał podanie z głębi pola. Następnie przyjął piłkę, przełożył sobie ją na lewą nogę i mocnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał golkipera Ruchu. Jak się okazało była to jedyna bramka w meczu.

Czerwono-niebiescy po trzynastu rozegranych spotkania mają na swoim koncie 34 punkty. Nasza ekipa o jedno oczko wyprzedza Ruch Chorzów i GKS Tychy. W kolejnym meczu częstochowianie zmierzą się z Rozwojem Katowice.

Robert Brzeziński (trener, U-19): Cieszy zwycięstwo, bo to był cel nadrzędny. Jeżeli chodzi o sam mecz to rozpoczęliśmy go poprawnie, mając wydarzenia boiskowe pod kontrolą. Brakowało jednak strzałów na bramkę i finalizacji, a przeciwnik dostawał szanse na kontra. Te ich ataki były groźne. Dobrze, że w przerwie dokonaliśmy zmiany. Zawodnicy, którzy pojawili się po przerwie dali nam wiele. Jeden zdobył bramkę, a drugi pomógł nam utrzymać kontrolę w strefie wysokiej. Trzeba szanować wygraną. Mamy świadomość, że mimo miejsca jakie zajmuje Ruch w tabeli nie znaczy, że piłkarze mają jakieś niskie umiejętnośći. Dodatkowo byli wzmocnieni graczami z IV ligi.

Akademia Raków – Ruch Radzionków 1:0 (0:0)

Bramka: Jernaś (62.)

Raków: Mądrzyk – Jankowski, Szymocha, Rygiel, Jezierski (61 Przybylski), Kucharczyk, Butucel (46. Jernaś), Krysik (90. Waszkiewicz), Kubik, Cierpiał, Białas.

W pozostałych spotkaniach na uwagę zasługuje zwycięstwo ekipy U-13, która na własnym boisku wygrała 6:0 z Piastem Gliwice. Dzięki zainkasowanym trzem punktom czerwono-niebiescy zapewnili sobie conajmniej 5. miejsce w grupie północnej II ligi wojewódzkiej C2.