fbpx
wtorek, 27 lipca 2021
14.1 C
Częstochowa

W środę losowanie par II rundy el. Ligi Konferencji Europy UEFA [TRANSMISJA]

- REKLAMA -
- Reklama -

Raków Częstochowa :W środę o godzinie 13:30 poznamy rywala w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Transmisja z ceremonii będzie ogólnodostępna i odbędzie się na portalu uefa.com.

Dziś poznaliśmy pary I rundy eliminacji (dostępne TUTAJ). Podczas środowego losowania poznamy pary II rundy ze ścieżki mistrzowskiej (Champions Path) i niemistrzowskiej (Main Path).

 

W grupie niemistrzowskiej znajdzie się 90 drużyn, które prawo do gry w II rundzie eliminacji wywalczyły w rozgrywkach krajowych, w tym 33 drużyny, które awansują z I rundy eliminacji. Kluby będą podzielone na dwa koszyki (rozstawione i nierozstawione) pogrupowane według pozycji w rankingu. Raków przystąpi do losowania w gronie zespołów nierozstawionych, podobnie jak druga z polskich drużyn, Pogoń Szczecin. Mecze II rundy eliminacji zaplanowane są na 22 i 29 lipca.

 

Aby obejrzeć transmisję na portalu UEFA.COM, należy kliknąć TUTAJ.

 

Liga Konferencji Europy to nowy format, który zadebiutuje w nadchodzącym sezonie. Wezmą w niej udział drużyny z 55 federacji europejskich. Finał rozegrany zostanie w Tiranie, stolicy Albanii.

 

– Chcemy sprawić, by europejskie rozgrywki były bardziej dostępne, tak by kluby i kibice mogli marzyć o europejskich sukcesach – mówi Aleksander Ceferin, prezydent UEFA.

 

Nasz zespół od środy przebywał będzie na zgrupowaniu w Sochocinie, gdzie tuż po obiedzie wspólnie obejrzy losowanie. Początek ceremonii zaplanowany jest na godzinę 13:30.

To jet tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Opłaty startowe na sezon 2021/2022

Przed sezonem 2020/2021 Polski Związek Piłki Nożnej zniósł opłatę startową ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Przed sezonem 2021/2022...
- Reklama -
- REKLAMA -