Weekendowe zmagania drużyn Akademii

Raków Częstochowa : W miniony weekend (29 – 30.08) nasze drużyny z Akademii Raków rywalizowały w zmaganiach ligowych. W niedzielę nasz najstarszy zespół (U-19) pojechał do Katowic, gdzie rywalizował w I lidze wojewódzkiej z tamtejszym GKS-em. Podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego pokonali gospodarzy 2:0, a o wyniku zadecydowała końcówka spotkania. W 84. minucie gola dla częstochowian […]

W miniony weekend (29 – 30.08) nasze drużyny z Akademii Raków rywalizowały w zmaganiach ligowych.

W niedzielę nasz najstarszy zespół (U-19) pojechał do Katowic, gdzie rywalizował w I lidze wojewódzkiej z tamtejszym GKS-em. Podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego pokonali gospodarzy 2:0, a o wyniku zadecydowała końcówka spotkania. W 84. minucie gola dla częstochowian zdobył Szymon Rygiel, natomiast w ostatnich fragmentach pojedynku drugą bramkę zdobył Tobiasz Kubik.

Akademia Raków w pierwszej lidze wojewódzkiej zajmuje 2. miejsce w tabeli. Ekipa spod Jasnej Góry – podobnie, jak lider Ruch Chorzów i trzeci Górnik Zabrze – ma na swoim koncie 12 punktów (komplet czterech zwycięstw).