[WIDEO] Cracovia wygrywa z Rakowem!

MG_3271-e1564869512337

Felicio Brown Forbes strzelił jedynego gola dla Rakowa w meczu z Cracovią. / foto: astar.czest.pl

W 3 kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa podejmował w Bełchatowie Cracovię Kraków. Wynik spotkania otworzył już w 8 minucie Hanca. Po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Rakowa, czym zmyliła Michała Gliwę i to goście cieszyli się z prowadzenia w spotkaniu. Zobacz skrót meczu Raków – Cracovia Stracona bramka była mobilizująca […]

W 3 kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa podejmował w Bełchatowie Cracovię Kraków.

Wynik spotkania otworzył już w 8 minucie Hanca. Po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Rakowa, czym zmyliła Michała Gliwę i to goście cieszyli się z prowadzenia w spotkaniu.

Zobacz skrót meczu Raków – Cracovia

Stracona bramka była mobilizująca dla zawodników Rakowa, którzy zaczęli lepiej grać. Doprowadziło to do wyrównania. Strzał Igora Sapały odbił bramkarz gości, a w odpowiednim miejscu znalazł się nowy nabytek Czerwono-Niebieskich: Felicio Brown Forbes, który dobijając dopełnił formalności.

Goooool ⚽️1:1 ‼️Felicio Brown Forbes ❤️💙

Opublikowany przez astar.czest.pl Sobota, 3 sierpnia 2019

Obie drużyny stwarzały jeszcze swoje sytuacje bramkowe jednak za każdym razem u zawodników szwankowała skuteczność, a także bramkarze stali na wysokości zadania i dobrze bronili swoich bramek.

Gdy kibice chcieli udawać się już na przerwę błąd Rakowa wykorzystali goście i to oni schodzili na przerwę przy korzystnym wyniku 1:2.

W drugiej części meczu Raków szukał kolejnych okazji do zmiany wyniku, jednak to Cracovia dołożyła trzecie i jak się później okazało ostatnie trafienie w meczu.

Dośrodkowanie Siplaka znakomicie głową zamknął Cornel Rapa.

Dla Rakowa „domowe” mecze w Bełchatowie póki co okazują się pechowe, gdyż Czerwono-Niebiescy nie mogą zdobyć w nich ani punktu.

Kolejny mecz podopieczni trenera Marka Papszuna rozegrają w Zabrzu z miejscowym Górnikiem.

3 sierpnia 2019, 17:30 – Bełchatów (GIEKSA Arena) Raków Częstochowa – Cracovia 1:3 (1:2) Bramki: Felicio Brown Forbes 19 – Sergiu Hanca 8, Rafael Lopes 45, Cornel Râpă 56

Raków: Michał Gliwa, Dawid Szymonowicz, Tomáš Petrášek, Arkadiusz Kasperkiewicz, Emir Azemović (80′ Michał Skóraś), Igor Sapała (90′ Sebastian Musiolik), Petr Schwarz (67′ Bryan Nouvier), Andrija Luković, Miłosz Szczepański, Patryk Kun, Felicio Brown Forbes.

Cracovia: Michal Peškovič, Cornel Râpă, Ołeksij Dytiatjew, David Jablonský, Michal Sipľak (67′ Filip Piszczek), Mateusz Wdowiak, Janusz Gol, Sylwester Lusiusz (88′ Kamil Pestka), Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca (87′ Milan Dimun), Rafael Lopes.

Pomeczowa konferencja prasowa.Raków – Cracovia 1:3