[FOTO / WIDEO] Raków nie zwalnia tempa. Jest kolejne zwycięstwo!

IMG_7604

W sobotnim meczu 26 kolejki Fortuna 1 Ligi Raków Częstochowa pokonał 1:0 Garbarnię Kraków. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 33 minucie Andrzej Niewulis. Dla “Czerwono-Niebieskich” był to 27 mecz bez porażki. Trener Marek Papszun dokonał kilku zmian w składzie względem meczu ze Stomilem Olsztyn. Od pierwszej minuty zagrał m.in. Rafał Figiel, który w tym […]

W sobotnim meczu 26 kolejki Fortuna 1 Ligi Raków Częstochowa pokonał 1:0 Garbarnię Kraków. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 33 minucie Andrzej Niewulis. Dla “Czerwono-Niebieskich” był to 27 mecz bez porażki.

Trener Marek Papszun dokonał kilku zmian w składzie względem meczu ze Stomilem Olsztyn. Od pierwszej minuty zagrał m.in. Rafał Figiel, który w tym spotkaniu pełnił funkcję kapitana zespołu. Poza nim w wyjściowej jedenastce zagrali też Sebastian Musiolik i Marcin Listkowski.

Od początku meczu Raków starał się zdobyć bramkę, choć piłkarze z Krakowa odważnie atakowali częstochowian.

Podopieczni trenera Papszuna nie zwalniali tempa. W ciągu kilkunastu minut mieli kilka okazji do zdobycia gola. W 33. minucie tego spotkania na pustą bramkę Garbarni uderzył z głowy Sebastian Musiolik, ale jeden z obrońców gości zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Zgodnie z zasadą “co się odwlecze, to nie uciecze”, właśnie po tym kornerze padł gol dla “Czerwono-Niebieskich”. Najwyżej w polu karnym Cabaja w powietrze wzbił się Andrzej Niewulis i uderzeniem głową wyprowadził Raków na prowadzenie. W samej końcówce pierwszej części gry w polu karnym krakowian znalazł się Patryk Kun, jednak jego strzał poszybował prosto w ręce bramkarza. Piłkarze z Krakowa grali w Częstochowie otwarty futbol, jednak w pierwszej połowie nie zagrozili poważnie Michałowi Gliwie.

Zobacz wszystkie zdjęcia z meczu Raków – Garbarnia – KLIKNIJ

30.03.2019, Częstochowa Raków Częstochowa – Garbarnia Kraków 1:0 (1:0) 1:0 – 33′ – Andrzej Niewulis – Zobacz jak padł gol

Raków: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Kasperkiewicz, Kun, Sapała, Figiel (77. Schwarz), Malinowski (89. Friday Eze), Listkowski, Szczepański (69. Bartl), Musiolik

Garbarnia: Cabaj – Firlej (63. Kiebzak), Garzeł, Kalemba, Krykun (63. Serafin), Lech, Pyciak, Słoma, Szywacz, Włodyka, Wójcik (87. Masiuda)