[WIDEO] Raków wygrał w Białymstoku!

IMG_8824

Raków odniósł pierwsze zwycięstwo w PKO Ekstraklasie! / Foto: Łukasz Kulig

W 2 kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał w Białymstoku Jagiellonię 0:1. Jedynego gola w meczu na wagę trzech punktów zdobył Tomáš Petrášek! Od początku sobotniego starcia Raków dłużej utrzymywał się przy piłce, mimo to pierwszy strzał oddali gospodarze. W czwartej minucie nad bramką Michała Gliwy strzelał Zoran Arsenić. Czerwono-Niebiescy odpowiedzieli w 13 minucie. Patryk […]

W 2 kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał w Białymstoku Jagiellonię 0:1. Jedynego gola w meczu na wagę trzech punktów zdobył Tomáš Petrášek!

Od początku sobotniego starcia Raków dłużej utrzymywał się przy piłce, mimo to pierwszy strzał oddali gospodarze. W czwartej minucie nad bramką Michała Gliwy strzelał Zoran Arsenić. Czerwono-Niebiescy odpowiedzieli w 13 minucie. Patryk Kun dograł piłkę w pole karne, gdzie był Felicio Brown Forbes. Kostarykańczyk posłał futbolówkę obok lewego słupka bramki Węglarza.

ZOBACZ SKRÓT MECZU JAGIELLONIA – RAKÓW

W 33 minucie gry zakotłowało się w polu karnym Jagi. Na siódmym metrze do piłki wyskoczył  skierował ją w światło bramki w której czujność zachował Węglarz. Bramkarz gospodarzy z trudem odbił uderzenie w boisko. W pierwszej części gry także Michał Gliwa popisał się kapitalną interwencją. Golkiper Rakowa świetnie sparował strzał Bartosza Bidy z 38 minuty, czym uchronił gości od straty bramki.

Końcówka pierwszej połowy to popis Rakowa. Felicio Brown Forbes dwukrotnie potężnymi uderzeniami nękał rywala. Golkiper Jagielloni sparował strzał na rzut rożny, a później futbolówka zatrzymała się dopiero na poprzeczce. Jeszcze przed przerwą celny strzał z głowy oddał Petr Schwarz. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od dwóch groźnych uderzeń zawodników Jagi. Pierwsze było niecelne, a przy drugim kolejną znakomitą interwencję zanotował Gliwa. W 61 minucie celny strzał oddał wprowadzony po przerwie Rusłan Babenko. Po stronie gospodarzy niecelnie uderzali natomiast Przemysław Mystkowski i Martin Pospisil.    Ostatnie dwadzieścia minut tego starcia stało na wysokim poziomie. Obie drużyny starały się zdobyć zwycięskiego gola. W 74 minucie debiut w Rakowie zaliczył 19-letni Michał Skóraś. Kilka chwil później na murawie pojawił się również Emir Azemović.

200-osobowa grupa kibiców Czerwono-Niebieskich wybuchnęła radością w 81 minucie. W pole karne Jagielloni piłkę dograł Igor Sapała, a całą akcję piękną główką wykończył nie kto inny, jak kapitan Rakowa, Tomáš Petrášek! Piłkarze gospodarzy rzucili się do odrabiania strat. Michał Gliwa odbijał kolejne uderzenia i razem z całym zespołem dzielnie bronił dostępu do własnej bramki. Raków do ostatniego momentu szczelnie bronił i odniósł pierwszą wygraną w nowym sezonie PKO Ekstraklasy!

Była to pierwsza wygrana częstochowskiego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej od czerwca 1998 roku.

27 lipca 2019, 20:00 – Białystok (Stadion Miejski) Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa 0:1 (0:0) Bramka: 81′ Tomáš Petrášek ZOBACZ SKRÓT MECZU

Jagiellonia: Damian Węglarz, Jakub Wójcicki, Nemanja Mitrović, Zoran Arsenić, Guilherme, Tomáš Přikryl (76′ Juan Cámara), Taras Romanczuk, Martin Pospíšil, Jesús Imaz (83′ Martin Košťál), Bartosz Bida (63′ Przemysław Mystkowski), Ognjen Mudrinski.

Raków: Michał Gliwa, Dawid Szymonowicz, Tomáš Petrášek, Arkadiusz Kasperkiewicz, Jakub Apolinarski (76′ Michał Skóraś), Miłosz Szczepański (80′ Emir Azemović), Petr Schwarz, Igor Sapała, Bryan Nouvier (46′ Rusłan Babenko), Patryk Kun, Felicio Brown Forbes.