fbpx
sobota, 15 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

Wiosna w 2 lidze. Skra zaczyna u siebie!

- REKLAMA -
- Reklama -

W sobotę 2 marca 2019 o godzinie 13:30 częstochowska Skra rozpoczyna rundę wiosenną w 2 lidze! Rywalem Skrzaków będzie siódmy zespół tabeli – spadkowicz z I ligi, Olimpia Grudziądz.

Skra ma za sobą udany finisz jesieni, dzięki któremu zajmuje dobrą 9 pozycję w tabeli. 28 punktów to dorobek dający podstawy do optymizmu i względny spokój przed rewanżami.

Skrzacy nieraz udowodnili, że na Lorecie potrafią być bardzo groźni, ale w pojedynku ze spadkowiczem z I ligi o punkty nie będzie łatwo. Olimpia to drużyna, która ma swoje ambicje, a dotychczasowy dorobek na pewno jej nie zadowala. Wiosną piłkarze z Elbląga będą chcieli powalczyć o coś więcej. Walka o awans, o którym wspominano przed sezonem też wykluczona nie jest. Zajmująca obecnie trzecie miejsce Elana Toruń ma 5 punktów więcej.

– Policzyliśmy,  że do utrzymania wystarczy nam zdobycie dwunastu punktów, to niby niedużo, ale trzeba pamiętać, że przed nami tylko trzynaście meczów – mówił na konferencji prasowej przed rozpoczęciem wiosennej części rozgrywek wiceprezes Skry Piotr Wierzbicki.

Drużynie z Grudziądza Skrzacy mają się za co rewanżować. W pierwszej rundzie przegrali wyjazdowy mecz 0:4, kontynuując serię niepowodzeń. Potem jeszcze ulegli w Elblągu Olimpii, a tydzień później nastąpiło odbicie w pojedynku z Rozwojem Katowice.

W Skrze nie doszło do większych zmian. Do zespołu dołączył przede wszystkim Mateusz Kos, doświadczony bramkarz. – Ja nie miałem problemu z wejściem do szatani Skry, znam tu prawie wszystkich i dobrze się czuję – mówił 31-letni zawodnik. – Rzeczywiście mamy mocną rywalizację o miejsce w bramce, ale o to przecież chodzi, a decyzję podejmuje trener i on ma ból głowy.

02.03.2019, godz. 13:30
Skra Częstochowa – Olimpia Grudziądz

Źródło : własne / ks-skra.pl

 

 

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Nasz rywal: Pogoń Szczecin

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -