Wystartowała A-klasa!

DSC9113

Klasa „A”: Orkan Rzerzęczyce – LKS Kamienica Polska. foto. Adrian Franc

Na ten dzień czekali wszyscy kibice regionalnych rozgrywek!  Po długiej przerwie spowodowanej pandemią w końcu mogliśmy cieszyć się piłkarskimi emocjami w A-klasie.  Przed rozpoczęciem sezonu ciężko było przewidzieć, które drużyny w tym sezonie będą biły się o najwyższe cele. Pierwsza kolejka pokazała już, że takich drużyn będzie co najmniej kilka. W grupie pierwszej głównie do […]

Na ten dzień czekali wszyscy kibice regionalnych rozgrywek!

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią w końcu mogliśmy cieszyć się piłkarskimi emocjami w A-klasie.

Przed rozpoczęciem sezonu ciężko było przewidzieć, które drużyny w tym sezonie będą biły się o najwyższe cele. Pierwsza kolejka pokazała już, że takich drużyn będzie co najmniej kilka.

W grupie pierwszej głównie do gospodarze wygrywali swoje spotkania.

Naprzód Ostrowy nie okazał się gościnny dla Białej Gwiazdy Krasice inkasując podopiecznym Piotra Karczewskiego cztery bramki. Mimo, że od dziewiątej minuty to goście byli bliżej zwycięstwa po bramce Patryka Chmielarza. Jedno bramkowe prowadzenie zespołu z Krasic utrzymywał się do 49. minuty, gdy wyrównał Marcin Kotyl.

W 70. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Marcin Pełka. Niespełna kwadrans później gospodarze prowadzili już 4:1 po bramkach Tomasza Pełki oraz Marcina Kotyla.

Naprzód Ostrowy – Biała Gwiazda Krasice 4:1 (0:1)

9′ Patryk Chmielarz (0:1)

49′ Marcin Kotyl (1:1)

70′ Marcin Pełka (2:1)

82′ Tomasz Pełka (3:1)

83′ Marcin Kotyl (4:1)

Oksza Łobodno to kolejna drużyna w grupie pierwszej, która nie dała szans rywalowi na swoim stadionie. Do Łobodna przyjechała drużyna Liswarty Popów. Zgodnie z oczekiwaniami strzelanie rozpoczął zawodnik gospodarzy Sebastian Turek. Zaledwie 6 minut później na tablicy wyników widniał remis po bramce Pawła Piotrowskiego.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Tomasz Górnik wyprowadził gospodarzy na jednobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie przewaga zespołu Tomasza Kasprzyka była jeszcze większa. W 60 minucie prowadzenie podwyższył Mateusz Grad a zaledwie dziewięć minut później trafienie zaliczył Tomasz Ubogi.

Kilkanaście sekund później goście odpowiedzieli trafieniem Mateusza Pabiana jednak ostatni głos należał do Tomasza Turka, który w 81. minucie ustalił wynik spotkania.

Oksza Łobodno – Liswarta Popów 5:2 (2:1)

33′ Sebastian Turek (1:0)

39′ Paweł Piotrowski (1:1)

45’+ Tomasz Górnik (2:1)

60′ Mateusz Grad (3:1)

69′ Tomasz Ubogi (4:1)

69′ Mateusz Pabian (4:2)

81′ Tomasz Turek (5:2)

Sparta Nowa Wieś poniosła najwyższą porażkę spośród wszystkich spotkań A-klasy w miniony weekend. Zespół Piotra Zroślaka udał się na mecz do Wręczycy, gdzie gospodarze zamierzali udanie rozpocząć sezon ligowy. Rozpoczęli bardzo dobrze i szybko bo już w 4 minucie wynik otworzył Paweł Nowak. W 38 minucie spotkania Łukasz Toborek podwyższył prowadzenie na 2:0.

W drugiej połowie gospodarze kontynuowali swój marsz po zwycięstwo strzelając kolejne bramki. W 57 minucie po raz drugi bramkarza gości pokonał  Paweł Nowak. 5 minut później na listę strzelców wpisał się Jakub Skoczek. W 65. minucie bramkę honorową zdobył Dawid Małota a w 84 minucie Jakub Skoczek zdobył swoją drugą bramkę. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Mateusz Głąb

Sokół Wręczyca – Sparta Nowa Wieś 6:1 (2:0)

4′ Paweł Nowak (1:0)

38′ Łukasz Toborek (2:0)

57′ Paweł Nowak (3:0)

62′ Jakub Skoczek (4:0)

65′ Dawid Małota (4:1)

84′ Jakub Skoczek (5:1)

90’+ Mateusz Głąb (6:1)

Płomień Częstochowa również nie dał żadnych szans rywalowi z Libidzy.

Mimo, że po pierwszej połowie był bezbramkowy remis to w drugiej połowie gospodarze wrzucili wyższy bieg. W 49′ minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Damian Chalemski.

20 minut później było już 3:0 dla gospodarzy. W 68 minucie na 2:0 bramkę zdobył Krystian Opiłka a minutę później podwyższył po raz drugi w tym meczu Damian Chalemski.

Wynik meczu ustalił w 71′ Przemysław Sikora.

Płomień Częstochowa – Błękitni Libidza 4:0 (0:0)

49′ Damian Chalemski (1:0)

68′ Krystian Opiłka (2:0)

69′ Damian Chalemski (3:0)

71′ Przemysław Sikora (4:0)

Bardzo gościnni okazali się zawodnicy Ajaksu Częstochowa. Zespół Grzegorza Kuziorowicza nie mięli nic do powiedzenia w starciu z Victorią Częstochowa, która swoją wyższość udowodniła w 44 minucie za sprawą Kamila Drzazgi. Dziesięć minut później Łukasz Tomczyk mógł cieszyć się już dwu bramkowym prowadzeniem dzięki bramce Michała Włodarka. Ostatnie dziesięć minut meczu to dwa mocne ciosy wyprowadzone przez zawodników Victorii. W 80′ drugą bramkę w meczu zdobył Kamil Drzazga a w 86′ wynik ustalił Mateusz Pasiuk.

Ajaks Częstochowa – Victoria Częstochowa 0:4 (0:1)

44′ Kamil Drzazga (0:1)

55′ Michał Włodarek (0:2)

80′ Kamil Drzazga (0:3)

86′ Mateusz Pasiuk (0:4)

Punktami podzieliły się drużyny Płomienia Czarny Las oraz Orliku Blachownia. Po kwadransie gry bliżej zdobycia trzech punktów byli goście. Po bramkach Adriana Szymańskiego oraz Jana Kożucha prowadzili 2:0. W 24′ minucie na 0:3 podwyższył Przemysław Majczyna. Od tego momentu do głosu dochodzili już tylko gospodarze. Minutę po straconej bramce Łukasz Skrzypczyk dał nadzieje zespołowi Sebastiana Pluty. W 33. minucie gospodarze złapali kontakt z przeciwnikiem dzięki bramce Tomasza Stefańskiego.

Wynik meczu ustalił w 48′ Sebastian Pluta.

Płomień Czarny Las – Orlik Blachownia 3:3 (2:3)

7′ Adrian Szymański (0:1)

12′ Jan Kożuch (0:2)

24′ Przemysław Majczyna (0:3)

25′ Łukasz Skrzypczyk (1:3)

33′ Tomasz Stefański (2:3)

48′ Sebastian Pluta (3:3)

Ostatnim spotkaniem pierwszej kolejki w grupie I był niedzielny mecz w Miedźnie. Miejscowy Grom w zaledwie 11 minut rozprawił się z Kmicicem Kruszyna. Strzelanie rozpoczął w 47′ Tomasz Gadomski. 10 minut później było już 3:0 po bramkach Marcina Szewczyka oraz Martina Giericha

Grom Miedźno – Kmicic Kruszyna 3:0 (0:0)

47′ Tomasz Gadomski (1:0)

56′ Marcin Szewczyk (2:0)

58′ Martin Gierich (3:0)

Aktualna tabela, wyniki oraz terminarz A-klasy Gr. I

Jako pierwsi w tym sezonie w grupie drugiej na murawę wybiegli zawodnicy z Kamienicy Polskiej oraz z Niegowej. Kamieniczanie pod wodzą nowego trenera oraz ze sporymi zmianami kadrowymi od początku starali się narzucić swoje tempo przeciwnikowi. Efekt? 3 bramki Bartosza Hacasia w niespełna kwadrans ułożyły grę podopiecznym Mateusza Kępki. Po 25 minutach gry było już 4:0 dla gospodarzy po samobójczym trafieniu Norberta Pilisa.

Zespół Przemysława Lamcha odpowiedział w 39. minucie bramką Michała Jawury. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 4:1 dla gospodarzy.

LKS Kamienica Polska – Jura Niegowa

W drugiej połowie bramki oglądaliśmy dopiero po upływie 30 minut. w 73. minucie swój zespół do walki poderwał jeszcze Adam Haładus, ale zaledwie cztery minuty później Mateusz Pawłowski podwyższył prowadzenie Kamieniczan i pewny był fakt, że trzy punkty zostaną tego popołudnia w Kamienicy Polskiej.

Na koniec spotkania trzecie trafienie dla Jury zanotował Michał Haładus i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:3.

LKS Kamienica Polska – Jura Niegowa 5:3 (4:1)

2′ Bartosz Hacaś (1:0)

6′ Bartosz Hacaś (2:0)

14′ Bartosz Hacaś (3:0)

24′ Norbert Pilis (bramka samobójcza) (4:0)

39′ Michał Jawura (4:1)

73′ Adam Haładus (4:2)

77′ Mateusz Pawłowski (5:2)

86′ Michał Haładus (5:3)

O godzinie 17:30 rozpoczęły się pozostałe 4 mecze zaplanowane na sobotnie popołudnie.

Całkiem nieźle zapowiadał się mecz w Hucie Starej B, gdzie miejscowa Olimpia inaugurowała sezon meczem z Lotem Konopiska. Po zaciętym meczu lepsi okazali się zawodnicy trenera Kotasa wywożąc z trudnego terenu trzy punkty, które zagwarantował w 59. minucie Piotr Maciejewski.

Olimpia Huta Stara – LOT Konopiska 0:1 (0:0)

59′ Piotr Maciejewski (0:1)

Przed ciężkim zadaniem w minioną sobotę stanęli zawodnicy Pilicy Koniecpol.

Zespół prowadzony przez Dawida Krzętowskiego wybrał się na mecz ligowy do Starczy aby zatrzymać jednego z głównych kandydatów do awansu. Wbrew pozorom to właśnie goście otworzyli wynik spotkania. W 33. minucie meczu do bramki Roberta Wiory trafił Bartłomiej Ciura. Podopieczni Michała Nowaka szybko wzięli się do roboty i już w 39. minucie gola wyrównującego zdobył Kamil Trela.

Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem, a zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Czarnych na prowadzenie wyprowadził Łukasz Krzyczmanik.

Mimo początkowych problemów gospodarze pewnie zmierzali po zwycięstwo w tym meczu. Co w 67. minucie udokumentował Łukasz Krzyczmanik zdobywając swoją drugą bramkę i wyprowadzając Czarnych na dwu bramkowe prowadzenie. Zwycięstwo Czarnych Starcza ustalił Łukasz Nowak w 73 minucie spotkania.

Zespól Pilicy na pocieszenie zdobył jeszcze jedną bramkę w doliczonym czasie gry.

Czarni Starcza – Pilica Koniecpol 4:2 (1:1)

33′ Bartłomiej Ciura (0:1)

39′ Kamil Trela (1:1)

48′ Łukasz Krzymczanik (2:1)

67′ Łukasz Krzyczmanik (3:1)

73′ Łukasz Nowak (4:1)

90+’ Kamil Rak (4:2)

Źle sezon w A-klasie rozpoczęła Unia Masłonśkie. Zespół prowadzony przez Tomasza Dusze uległ na wyjeździe zespołowi z Koziegłów 1:4. Mimo, że to Unia wyszła na prowadzenie już w 18 minucie meczu, później do głosu dochodzili tylko gospodarze. Dwie bramki Radosława Matyi, jedno trafienie Tomasza Wacowskiego oraz Damiana Kupicha pozwoliły pokonać lekkiego faworyta z Masłońskiego.

GKS Koziegłowy – Unia Masłońskie 4:1 (2:1)

18′ Kamil Kozieł (0:1)

24′ Tomasz Wacowski (1:1)

41′ Radosław Matyja (2:1)

77′ Radosław Matyja (3:1)

82′ Damian Kupicha (4:1)

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy Orkana Rzerzęczyce oraz Sokoła Olsztyn. W Rzerzęczycach już w pierwszej połowie kibice mogli obejrzeć cztery trafienia.

Mecz otworzył Damian Wiewióra wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie już w 23 minucie meczu. Od 38 minuty Olsztynianie mięli swoje „5 minut” i to dosłownie… Najpierw wynik spotkania wyrównał Sebastian Hain, trzy minuty później prowadzenie gościom dał Norbert Grojec a w 43 minucie na 1:3 podwyższył ponownie Sebastian Hain.

Gospodarze nie pozostali dłużni. W 48. minucie Adam Dąbrowski zdobył bramkę kontaktową a zaledwie dwie minuty później swoją drugą bramkę w meczu zdobył Damian Wiewióra. Dwie minuty po bramce na 3:3 po raz trzeci tego popołudnia bramkarza gości pokonał Damian Wiewióra i po niecałej godzinie gry to gospodarze prowadzili 4:3.

Olsztynianie nie składali broni i w 71. minucie Konrad Szwarc doprowadził do wyrównania.

Ostatnie minuty spotkania gospodarze kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dominika Wołka.

Orkan Rzerzęczyce – Sokół Olsztyn 4:4 (1:3)

23′ Damian Wiewióra (1:0)

38′ Sebastian Hain (1:1)

41′ Norbert Grojec (1:2)

43′ Sebastian Hain (1:3)

48′ Adam Dąbrowski (2:3)

50′ Damian Wiewióra (3:3)

52′ Damian Wiewióra (4:3)

71′ Konrad Szwarc (4:4)

Meczem kończącym pierwszą kolejkę w drugiej grupie A-klasy był mecz między Startem Soborzyce a LZS-em Mrzygłód. W niedzielne popołudnie na boisku przy ul. Strażackiej to goście rozpoczęli strzelanie już w 3 minucie. Myszkowian na prowadzenie wyprowadził Błażej Gadek. W 39. minucie wynik wyrównał Michał Grabowski. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1 a w drugiej połowie pierwszy cios wyprowadzili gospodarze. W 54. minucie Damian Sztymala wyprowadził Start Soborzyce na prowadzenie. Radość gospodarzy nie trwała długo. Zaledwie po trzech minutach znów mięliśmy remis. Bramkę dla LZS-u zdobył Piotr Nowakowski. A wynik spotkania ustalił w 71. minucie Przemysław Malczewski dając przyjezdnym trzy punkty.

Start Soborzyce – LZS Mrzygłód 2:3 (1:1)

3′ Błażej Gadek (0:1)

39′ Michał Grabowski (1:1)

54′ Damian Sztymala (2:1)

57′ Piotr Nowakowski (2:2)

71′ Przemysław Malczewski (2:3)

Jedyną drużyną, która nie rozegrała meczu o ligowe punkty był KS Złoty Potok. Pauza ta jest spowodowana wycofaniem się drużyny Polonii Poraj z rozgrywek A-klasy o czym pisaliśmy tutaj.