Z Łodzi wracamy bez punktów

Raków Częstochowa : W ostatnim wyjazdowym meczu tego sezonu piłkarze Rakowa przegrali z ŁKS-em Łódź 2:3. Oba gole dla Czerwono-niebieskich padły po trafieniach samobójczych. W pierwszym kwadransie częstochowianie kilkukrotnie próbowali pokonać Arkadiusza Malarza. Próby Daniela Bartla i Kamila Kościelnego nie przyniosły gola, ale już w 13. minucie przewagę Rakowa udało się zamienić na bramkę. Po […]

Raków Częstochowa :

W ostatnim wyjazdowym meczu tego sezonu piłkarze Rakowa przegrali z ŁKS-em Łódź 2:3. Oba gole dla Czerwono-niebieskich padły po trafieniach samobójczych.

W pierwszym kwadransie częstochowianie kilkukrotnie próbowali pokonać Arkadiusza Malarza. Próby Daniela Bartla i Kamila Kościelnego nie przyniosły gola, ale już w 13. minucie przewagę Rakowa udało się zamienić na bramkę. Po mocnym strzale Przemysława Oziębały piłka trafiła jeszcze w plecy Samu Corrala i wpadła do siatki. Trzy minuty później gospodarze wyrównali za sprawą Michała Trąbki, który pokonał Michała Gliwę uderzeniem zza pola karnego. W 39. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Petra Schwarza piłkę głową zgrał Kamil Kościelny, a w zamieszaniu w polu bramkowym trafienie samobójcze zaliczył Maciej Wolski naciskany w tej sytuacji przez Felicio Brown Forbesa. Sędzia Tomasz Kwiatkowski po konsultacji z VAR uznał bramkę i na przerwę obie drużyny schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Rakowa.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków ŁKS-u. Przy strzale z dystansu Dragoljuba Srnicia skuteczną interwencją popisał się Michał Gliwa, ale chwilę później szybki atak gospodarzy wykończył Samu Corral i było 2:2. Kolejne trafienie dla łodzian padło po kontrataku wyprowadzonym w 71. minucie. Długi dystans z piłką przebiegł Samu Corral i ponownie wpisał się na listę strzelców, posyłając piłkę do siatki obok bezradnego Michała Gliwy. Częstochowianie próbowali jeszcze odmienić losy spotkania, ale to się nie udało i tym samym spotkanie zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u.

W najbliższą sobotę o godzinie 17:30 na zakończenie sezonu nasza drużyna podejmie Wisłę Płock.

ŁKS Łódź – Raków Częstochowa 3:2 (1:2)

Bramki: Trąbka (16.), Corral (51., 71.) – Corral (13., gol samobójczy), Wolski (39., gol samobójczy)

ŁKS: Malarz – Wolski, Moros, Dąbrowski, Klimczak, Pirulo, Trąbka, Rozwandowicz, Srnić (90. Dominguez), Ratajczyk, Corral

Raków: Gliwa – Piątkowski, Niewulis, Kościelny, Oziębała, Bartl, Schwarz (75. Lederman), Sapała, Tijanić, Kun (87. Jach), Brown Forbes (63. Musiolik)

Żółte kartki: Corral, Dąbrowski, Srnić – Schwarz, Bartl, Oziębała, Tijanić

To jest tylko fragment artykułu – przeczytaj całość na witrynie Rakowa Częstochowa

Źródło : Raków Częstochowa