[FOTO / WIDEO] Żarki na czele, Woźniki zamykają tabelę.

MG_3810-e1565908248396

Za nami druga kolejka częstochowsko-lublinieckiej Klasy Okręgowej. W drugiej serii spotkań strzelono 38 goli, co daje średnią aż 4,75 gola na mecz! Tym razem cała kolejka rozegrana została w cztery dni. Pierwsze spotkanie drugiej kolejki rozegrano w środę 14 sierpnia, gdzie zmierzyły się drużyny Zielonych Żarki i Olimpii Truskolasy. Gospodarze pokonali drużynę z Truskolasów aż […]

Za nami druga kolejka częstochowsko-lublinieckiej Klasy Okręgowej. W drugiej serii spotkań strzelono 38 goli, co daje średnią aż 4,75 gola na mecz!

Tym razem cała kolejka rozegrana została w cztery dni.

Pierwsze spotkanie drugiej kolejki rozegrano w środę 14 sierpnia, gdzie zmierzyły się drużyny Zielonych Żarki i Olimpii Truskolasy. Gospodarze pokonali drużynę z Truskolasów aż 5:2, z czego pięć goli kibice zobaczyli w pierwszej połowie!

Zieloni Żarki – Olimpia Truskolasy 5:2 (4:1) 1:0 – 8′ Bartosz Gliński 2:0 – 17′ Bartosz Gliński 3:0 – 23′ Dawid Frukacz 4:0 – 26′ Dawid Skrzypczyk 4:1 – 30′ Szymon Bednarek 5:1 – 57′ Bartosz Gliński 5:2 – 71′ Szymon Bednarek

Zobacz wyniki 2 kolejki oraz aktualną tabelę Klasy Okręgowej

W czwartkowe popołudnie 15 sierpnia doszło do starcia beniaminków Klasy Okręgowej. Unia Rędziny podejmowała na własnym obiekcie Grom Cykarzew. Przed spotkaniem kapitan gospodarzy Marcel Pitner odebrał pamiątkowy Puchar z Okazji Awansu do Okręgówki od Przedstawiciela Podokręgu Częstochowa – Wojciecha Kowalika.

Mecz, który zgromadził sporo kibiców lepiej rozpoczął się dla gości. W 4 minucie Błąd defensywy Unii wykorzystał Kamil Gruszczyński i wyprowadził Grom na prowadzenie. Oba zespoły stwarzały swoje sytuacje jednak snajperzy nie mieli najlepiej ustawionych celowników.

Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Damian Niezgoda (strzał obronił Łukasz Rygalik). Gdy wydawało się, że na przerwę w lepszych nastrojach będą schodzić goście, swoją okazję wykorzystał Łukasz Brondel i doprowadził do wyrównania.

W drugiej części meczu przeważali podopieczni Oskara Operacza. Najpierw pojedynek z obrońcą wygrał Miłosz Socha, następnie skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Rygalika czym wyprowadził Unię na prowadzenie. Wynik spotkania ustalił kilka minut przed końcem Paweł Malczewski.

Unia Rędziny – Grom Cykarzew 3:1 (1:1) 0:1 – 4′ Kamil Gruszczyński 1:1 – 45′ Łukasz Brondel 2:1 – 55′ Miłosz Socha 3:1 – 89′ Damian Michalik

Zobacz zdjęcia z meczu Unia Rędziny – Grom Cykarzew

GKS Unia Rędziny pokonała w meczu 2 kolejki Klasy Okręgowej LKS Grom Cykarzew 3:1 ⚽️Spotkanie podsumował zawodnik gospodarzy Pawel Hipolit 🎥

Opublikowany przez astar.czest.pl Czwartek, 15 sierpnia 2019

W sobotę rozegrano kolejne pięć spotkań zaplanowanych w drugiej kolejce.

W Częstochowie Stradom podejmował Gminę Kłomnice. Gospodarze w swoim pierwszym meczu zremisowali z Gromem Cykarzew 2:2. Druga kolejka to również wynik remisowy 2:2, ale wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w ostatnich 10 minutach spotkania.

Zobacz zdjęcia z meczu pierwszej kolejki Piast Przyrów – Unia Kalety Zobacz zdjęcia z meczu Unia Rędziny – Grom Cykarzew

Stradom Częstochowa – Gmina Kłomnice 2:2 (0:0) 0:1 – 59′ Mateusz Perliński 1:1 – 80′ Mateusz Chęciński 2:1 – 85′ Maciej Malinowski 2:2 – 87′ Bartłomiej Szymczyk

Jedność Boronów, która na inaugurację nieznacznie przegrała z KS-em Panki 2:3, zmierzy się z Amatorem Golce. Podopieczni Tomasza Czoka w 1 kolejce rozgromili Wartę Mstów 5:1. W drugiej kolejce niestety musieli uznać wyższość gospodarzy z Boronowa, którzy wygrali 3:1

Jedność Boronów – Amator Golce 3:1 (2:1) 0:1 – 16′ Dorian Matyja 1:1 – 34′ Kacper Frania 2:1 – 40′ Mariusz Kucharczyk 3:1 – 65′ Marcin Bąk

W Kamyku Pogoń grała z Piastem Przyrów. Oba zespoły w miniony weekend zremisowały swoje spotkania. Pogoń z Liswartą Krzepice, a Piast z Unią Kalety. Spotkania zakończyły się remisami 1:1. Nie inaczej było w tej kolejce spotkań, jednak tym razem każda z drużyn strzeliła o jednego gola więcej, ale to Pogoń dopiero w ostatnich minutach meczu zapewniła sobie 1 punkt.

Pogoń Kamyk – Piast Przyrów 2:2 (0:0) 0:1 – 55′ Paweł Nowakowski 0:2 – 80′ Przemysław Chybiński 1:2 – 87′ Filip Ziomek 2:2 – 89′ Filip Ziomek

Spadkowicz z IV-Ligi MKS Myszków podejmował Liswartę Krzepice. W MKS-ie przed sezonem doszło do zmiany na stanowisku trenera – posadę objął Damian Nowak związany wcześniej z Victorią Częstochowa oraz Polonią Poraj. W Myszkowie padło aż 8 goli, a gospodarze pokonali Liswartę z Krzepic aż 7:1!

MKS Myszków – Liswarta Krzepice 7:1

W pozostałych spotkaniach drugiej kolejki Warta Mstów wygrała 2:0 z MLKSem Woźniki, a KS Panki przegrali z Unią Kalety 2:3

Zobacz zdjęcia z meczu KS Panki – Unia Kalety Zobacz wyniki 2 kolejki oraz aktualną tabelę Klasy Okręgowej