fbpx
poniedziałek, 26 lipca 2021
14.1 C
Częstochowa

ZC Michaś ponownie mistrzem Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej!

- REKLAMA -
- Reklama -

Zakład Cukierniczy „Michaś” trzeci rok z rzędu zdobył mistrzostwo Amatorskiej
Ligi Piłki Nożnej w Częstochowie.

Michaś tytuł mistrzowski zapewnił sobie już w zeszłym tygodniu a zwycięstwem 6:2 w ostatnim spotkaniu z Perłą, która walczyła jeszcze o medalową pozycję, tylko potwierdził swoją dominację w sezonie 2020/2021. Wcześniej na boisku zobaczyliśmy jednak Jagiellończyków i Auto-Dar/Budmix.

Obie drużyny liczyły się jeszcze w walce o podium co widać było na boisku. Obu środowym spotkaniom z boku przyglądali się zawodnicy Klubu 54, którzy drugą rundę rozgrywek zakończyli z kompletem punktów, dzięki czemu przed środowymi spotkaniami praktycznie zapewnili sobie medal, nie wiadomo jednak jakiego koloru.

Wiadomo było, że mistrzem zostanie Michaś a o tym komu przypadną srebrne i brązowe medale rozstrzygnąć miały spotkania Jagiellończycy – Auto-Dar/Budmix i ZC Michaś – Perła. Nie sposób wymienić tu wszystkie możliwe scenariusze jakie mogły zaistnieć w zależności od rozstrzygnięć ww. spotkań.

Ostatecznie srebrne medale przypadły Exact Systems Klub 54 Jędryka a najniższy stopień podium w rozgrywkach po zwycięstwie nad Jagiellończykami 3:1 zapewnili sobie zawodnicy Auto-Daru/Budmix. Czwartą pozycję zajęli Jagiellończycy a piątą Perła.

Warto wspomnieć, że o miejscach 3-5 decydowała mała tabela dla Auto-Daru, Jagiellończyków i Perły czyli drużyn, które zdobyły po 30 pkt. w całych rozgrywkach, a o brązowym medalu dla Auto-Daru zadecydowała jedna bramka.

W rozgrywkach pozostała już tylko jedna niewiadoma. W piątek w spotkaniu Marexu z ZF Group rozstrzygną się losy miejsc 7-8. Obecnie Marex ma dwa punkty przewagi w tabeli nad ZF, które myśląc o wyprzedzeniu rywali ostatni mecz w rozgrywkach musi wygrać.

Bezpośrednio po meczu Michasia z Perłą odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i medali najlepszym drużynom ALPN sezonu 2020/2021. Trzy czołowe drużyny otrzymały z rąk Michała Lewandowskiego – Wiceprzewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Częstochowy oraz Tomasza Łuszcza – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary i okolicznościowe medale.

Statuetka króla strzelców kolejny sezon z rzędu trafiła do Grzegorza Nowaka z Jagiellończyków.

Wszystkim uczestnikom rozgrywek dziękujemy za kolejny sezon, który z wiadomymi dla wszystkich problemami udało się jednak rozegrać. Zawodnikom i ich rodzinom życzymy przede wszystkim zdrowia oraz udanych nadchodzących wakacji. Mamy na dzieję, że we wrześniu bez żadnych problemów rozpoczniemy kolejny sezon ALPN.

Źródło: Marcin Mazik / mosir.pl

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Opłaty startowe na sezon 2021/2022

Przed sezonem 2020/2021 Polski Związek Piłki Nożnej zniósł opłatę startową ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Przed sezonem 2021/2022...
- Reklama -
- REKLAMA -