Ze Śląskiem na remis

Raków Częstochowa : Za nami mecz 27. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa zmierzył się we Wrocławiu ze Śląskiem. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1. Początek spotkania nie przyniósł żadnej ze stron dogodnych okazji do zdobycia bramki. W 29. minucie przed szansą pokonania Jakuba Szumskiego stanął Mark Tamas, jednak bramkarz Rakowa wybił z linii […]

Za nami mecz 27. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa zmierzył się we Wrocławiu ze Śląskiem. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1.

Początek spotkania nie przyniósł żadnej ze stron dogodnych okazji do zdobycia bramki. W 29. minucie przed szansą pokonania Jakuba Szumskiego stanął Mark Tamas, jednak bramkarz Rakowa wybił z linii bramkowej strzał głową Węgra. Nieskuteczna była też dobitka w wykonaniu Michała Chrapka. Kilkadziesiąt sekund później Matus Putnocky w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z Sebastianem Musiolikiem. W 34. minucie Erik Exposito z bliskiej odległości próbował zaskoczyć Szumskiego, ale trafił tylko w słupek. Tuż przed końcem pierwszej połowy częstochowianie wyprowadzili groźny kontratak zakończony mocnym strzałem Felicio Brown Forbesa. Ponownie jednak czujny między słupkami był Putnocky. Do przerwy we Wrocławiu nie padła żadna bramka.

Po zmianie stron gospodarze przycisnęli i w efekcie w 53. minucie Filip Marković próbował zaskoczyć defensywę Rakowa płaskim dośrodkowaniem ze skrzydła, jednak dobrze ustawiony Fran Tudor ubiegł napastników gospodarzy. W 65. minucie odpowiedzieli podopieczni trenera Marka Papszuna. Tomas Petrasek na połowie rywali zgrał piłkę głową do Forbesa. Ten wpadł w pole karne i huknął lewą nogą w kierunku bramki Putnockiego, ale minimalnie chybił. Kilka minut później z ostrego kąta uderzył Robert Pich, jednak dobrze ustawiony Szumski nie dał się zaskoczyć. Pierwsza bramka padła dopiero w 83. minucie. Idealne dośrodkowanie Daniela Bartla na bramkę zamienił Forbes, pokonując Putnockiego strzałem głową. W 89. minucie sędzia Jarosław Przybył po analizie VAR upomniał żółtą kartką Petraska za faul na Pichu i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Chrapek i tuż przed końcem meczu gospodarze wyrównali. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i podziałem punktów.

Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

Bramki: Michał Chrapek (90.) – Felicio Brown Forbes (83.)

Śląsk: Putnocky – Stiglec, Tamas, Puerto, Cotugno (83. Musonda), Mączyński, Żivulić, Płacheta (90. Bergier), Chrapek, Marković (67. Pich), Exposito

Raków: Szumski – Piątkowski, Petrasek, Jach, Tudor, Schwarz, Sapała, Kun (59. Bartl), Tijanić (73. Babenko), Brown Forbes (87. Oziębała), Musiolik

Żółte kartki: Tudor, Petrasek