fbpx
piątek, 18 września 2020
14.1 C
Częstochowa

Daniel Szelągowski po podpisaniu kontraktu z Rakowem

Daniel Szelągowski po podpisaniu kontraktu z RakowemNowym zawodnikiem Czerwono-Niebieskich został Daniel Szelągowski, 18-letni pomocnik. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025...

Znicz Kłobuck najlepszym zespołem w powiecie kłobuckim wśród młodzików

- REKLAMA -
- Reklama -
W rozgrywanych 23.02. br. w Ostrowach XV Młodzieżowych Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Młodzików (2007 i młodsi) zwyciężył Znicz Kłobuck pokonując w finale po „złotej bramce” Liswartę Krzepice.
Do turniejowej rywalizacji przystąpiło 10 zespołów. Do zawodów nie przystąpił zespół Juniora Szarlejka który ostatecznie nie pojawił się w Ostrowach. Zespoły rywalizowały w pierwszej fazie mistrzostw w trzech grupach. Los skojarzył następujące grupy:

A: Liswarta Popów, Liswarta Krzepice, Huragan Jezioro, Znicz Kłobuck

B: Maraton Waleńczów, KS Panki, Naprzód Ostrowy, Grom Miedźno

C: Olimpia Truskolasy, Junior Szarlejka, Błękitni Libidza

Następnie z grupy A oraz B do ćwierćfinału awansowały po trzy czołowe zespoły natomiast z grupy C dwa.

Rywalizację w grupie A wygrał Znicz przez zespołem z Krzepic i Popowa. W grupie B zwycięzcą został KS Panki, przed Gromem Miedźno i Maratonem Waleńczów. W grupie C o kolejności w grupie zdecydował pojedynek Olimpii Truskolasy z Błękitnymi Libidza.

W ćwierćfinałach Znicz Kłobuck pokonał po rzutach karnych Maraton Waleńczów, KS Panki uległy Liswarcie Popów, Olimpia Truskolasy musiała uznać wyższość Liswarty Krzepice a Grom Miedźno pokonał Błękitnych Libidza 3:0.

W półfinałach, w spotkaniu o III miejsce oraz w finale… nie oglądaliśmy zbyt wielu bramek, bo w regulaminowym czasie gry odnotowano trzy wyniki po 0:0, a spotkanie Liswarta – Znicz zakończyło się remisem 1:1.

W pierwszym półfinale po rzutach karnych Znicz Kłobuck pokonał Liswartę Popów, a Liswarta Krzepice po również rzutach karnych „wymłotkowała” Grom Miedźno.

W spotkaniu o III miejsce Liswarta Popów pokonała Grom Miedźno 1:0 w serii rzutów karnych.

W finale Znicz Kłobuck pokonał Liswartę Krzepice po „złotej bramce”, której autorem został Patryk Nowak.

Co ciekawe, Dominik Szczypior, trener Znicza w poprzednim roku zdobywał tytuł mistrzowski z Pogonią Kamyk.

Najlepszym strzelcem mistrzostw został Marcel Swatek (Liswarta Popów) – 4 bramki, najlepszym zawodnikiem Adrian Kowalik (Liswarta Popów) a najlepszą bramkarką, Martyna Stobiecka (Naprzód Ostrowy). Prócz wymienionych osób do najlepszej „5” turnieju wybrani zostali: Krzysztof Brzęczek (Liswarta Krzepice) oraz Hubert Kuras (Grom Miedźno).

XV Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Młodzików (2007 i młodsi) o Puchar Starosty Kłobuckiego

23.02.2020, Ostrowy nad Okszą

Wyniki (1 x 10 minut)

Faza grupowa

Grupa A

Liswarta Krzepice – Liswarta Popów

bramki: Krzysztof Brzęczek – Marcel Swatek

1:1
Huragan Jezioro – Znicz Kłobuck

bramki: Kacper Zmorek, Jakub Ulatowski 2

0:3
Liswarta Krzepice – Huragan Jezioro

bramki: Krzysztof Brzęczek, Dominik Dyszlewski 2 – Jan Bogacz

3:1
Liswarta Popów – Znicz Kłobuck

bramki: Kacper Zmorek, Hubert Kociszewski

0:2
Liswarta Krzepice – Znicz Kłobuck0:0
Liswarta Popów – Huragan Jezioro0:0

 

Tabela grupy A:

Lp.Nazwa drużynyMPktZRPBramki
1.Znicz Kłobuck372105:0
2.Liswarta Krzepice351204:2
3.Liswarta Popów320211:3
4.Huragan Jezioro310121:6

 

Grupa B

Maraton Waleńczów – KS Panki

bramki: Jakub Chwalana – Jakub Mierzwa

1:1
Naprzód Ostrowy – Grom Miedźno0:0
Maraton Waleńczów – Naprzód Ostrowy

bramki: Jakub Chwalana, Krystian Krok – Oliwier Szczypiór

2:1
KS Panki – Grom Miedźno

bramki: Jakub Mierzwa, Błażej Matyja – Hubert Kuras

2:1
Maraton Waleńczów – Grom Miedźno

bramki: Hubert Kuras 2, Szymon Florczyk

0:3
KS Panki – Naprzód Ostrowy0:0

 

Tabela grupy B:

Lp.Nazwa drużynyMPktZRPBramki
1.KS Panki351203:3
2.Grom Miedźno341114:2
3.Maraton Waleńczów341113:5
4.Naprzód Ostrowy320211:2

 

Grupa C

Olimpia Truskolasy – Junior Szarlejka5:0 v.o.
Olimpia Truskolasy – Błękitni Libidza

bramki: Filip Jagieła 4, Marcel Sroka – Piotr Struck

5:1
Junior Szarlejka – Błękitni Libidza0:5 v.o.

 

Tabela grupy C:

Lp.Nazwa drużynyMPktZRPBramki
1.Olimpia Truskolasy2620010:1
2.Błękitni Libidza231016:5
3.Junior Szarlejka200020:10

 

Faza finałowa

 

Mecz o IX miejsce

Huragan Jezioro – Naprzód Ostrowy 1:2

bramki: Oliwier Lizon – Grzegorz Szczypior, Piotr Kobyłkiewicz

 

Ćwierćfinały

Znicz Kłobuck – Maraton Waleńczów 0:0, karne 2:0

KS Panki – Liswarta Popów 0:2

bramki: Marcel Swatek 2

Olimpia Truskolasy – Liswarta Krzepice 0:2

bramki: Norbert Krawczyk, Krzysztof Brzęczek

Grom Miedźno – Błękitni Libidza 3:0

bramki: Maciej Jagiełło 2, Szymon Florczyk

 

Półfinały

Znicz Kłobuck – Liswarta Popów 1:1, karne 3:2

bramki: Kacper Zmorek – Marcel Swatek

Liswarta Krzepice – Grom Miedźno 0:0, karne 3:1

 

Mecz o III miejsce

Liswarta Popów – Grom Miedźno 0:0, karne 1:0

 

FINAŁ

Znicz Kłobuck – Liswarta Krzepice 1:0 „złota bramka” (0:0)

bramka: Patryk Zmorek

 

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy zawodnik

Adrian Kowalik (Liswarta Popów)

 

Najlepszy bramkarz

Martyna Stobiecka (Naprzód Ostrowy)

 

Najlepszy strzelec

Marcel Swatek (Liswarta Popów) – 4 bramki

 

 

Najlepsza „5” mistrzostw

Martyna Stobiecka (Naprzód Ostrowy)

Adrian Kowalik (Liswarta Popów)

Marcel Swatek (Liswarta Popów)

Krzysztof brzęczek (Liswarta Krzepice)

Hubert Kuras (Grom Miedźno)

 

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw

  1. Znicz Kłobuck
  2. Liswarta Krzepice
  3. Liswarta Popów
  4. Grom Miedźno
  5. Maraton Waleńczów
  6. Olimpia Truskolasy
  7. KS Panki
  8. Błękitni Libidza
  9. Naprzód Ostrowy
  10. Huragan Jezioro
  11. Junior Szarlejka

 

       Składy poszczególnych zespołów:

  1. Znicz Kłobuck: Adam Januszewski, Kamil Ściebura, Kacper Zmorek, Szymon Szmerdt, Hubert Kociszewski, Jakub Ulatowski, Alexander Górski, Bartosz Idasz, Patryk Nowak, Marcel Macoch, Dawid Zalski, Kamil Szczepaniak, Patryk Kotowicz

Trener: Dominik Szczypiór

  1. Liswarta Krzepice: Miłosz Kostek, Dominik Dyszlewski, Krzysztof Brzęczek, Kamil Kot, Mikołaj Wieczorek, Marta Eliasz, Antoni Płuska, Karol Major, Norbert Krawczyk

Trener: Damian Jankowski

  1. Liswarta Popów: Oskar Płuska, Mateusz Sitek, Tomasz Chyra, Marcel Swatek, Adrian Kowalik, Maciej Macherzyński, Karol Pawlik, Krzysztof Tronina, Olaf Zawadzki, Tymon Machoński, Kacper Lizurej, Hubert Szala

Trener: Emil Makles

  1. Grom Miedźno: Oskar Kowalik, Hubert Kuras, Marcel Pabiś, Kamil Pełka, Szymon Florczyk, Szymon Lis, Maciej Jagiełło

Trener: Michał Gierich

  1. Maraton Waleńczów: Tymoteusz Tokarz, Szymon Nicer, Amelia Krok, Bartosz Sowa, Bartosz Najman, Dawid Kozak, Igor Kozak, Jakub Chwalana, Krzysztof Matyskiewicz, Krystian Krok, Mateusz Ulatowski, Adam Kajmuk

Trener: Andrzej Ujma

  1. Olimpia Truskolasy: Kacper Majchrzak, Marcel Szopa, Brajan Pałka, Filip Jagieła, Paweł Zając, Dawid Drosik, Przemysław Szaja

Trener: Cezary Tomziński

  1. KS Panki: Marcel Banasik, Błażej Matyja, Jakub Mierzwa, Jakub Bogusz, Jakub Gierak, Adam Miłkowski, Piotr Edelman, Dawid Kogut, Szymon Grzyb

Trener: Grzegorz Kemuś

  1. Błękitni Libidza: Antoni Trybek, Kacper Serwatka, Piotr Struck, Kamil Kmiecik, Maksymilian Owczarek, Adam Zawadzki, Piotr Świątkowski, Oskar Trzepizur

Trener/opiekun: Kulik

  1. Naprzód Ostrowy: Martyna Stobiecka, Oliwier Szczypiór, Jakub Mszyca, Tomasz Kasprzyk, Igor Zielonka, Kacper Leśnikowski, Grzegorz Szczypiór, Piotr Kobyłkiewicz

Trener: Bartosz Jędrczak

  1. Huragan Jezioro: Adrian Kocik, Bartosz Janik, Jakub Wręczycki, Jan Bogacz, Olaf Lizoń, Oliwier Lizon, Błażej Pietrzykowski, Tymoteusz Kmieć

Trener: Dawid Rembielak

  1. Junior Szarlejka: –

 

Dotychczasowi triumfatorzy Młodzieżowych Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej młodzików

2008 rok – Liswarta Krzepice

2009 rok – Znicz Kłobuck

2010 rok – Pogoń Kamyk

2011 rok – Liswarta Krzepice

2012 rok – Oksza Łobodno

2013 rok – Liswarta Krzepice

2014 rok – Pogoń Kamyk

2015 rok – Olimpia Truskolasy

2016 rok – Olimpia Truskolasy

2017 rok – Liswarta Krzepice

2018 rok – Naprzód Ostrowy

2019 rok – Pogoń Kamyk

2020 rok – Znicz Kłobuck

 

Organizatorzy:

Zarząd Powiatu Kłobuckiego

Starosta Kłobucki

ULKS Herkules Truskolasy

 

Współorganizatorzy:

Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku

GOKiS w Pankach

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach

KS Grom Miedźno

LKS Naprzód Ostrowy

 

Patronat medialny:

Gazeta kłobucka

Tygodnik klobucka.pl

www.powiatklobucki.pl

www.grommiedzno.futbolowo.pl

 

www.cz-pilka.pl

www.kspanki.pl

www.astar.czest.pl

www.czestochowa.slzpn.katowice.pl

 

Komisja organizacyjno – techniczna:

Stanisław Wrzesiński – kierownik turnieju

Norbert Magdziarz – sekretarz turnieju

Mikołaj Szymonik – sekretariat turnieju

Jerzy Orszulak – sekretariat turnieju

 

Sędziowie:

Konrad Mikołajczyk

Marek Szczypior

Źródło: Podokręg Częstochowa / czestochowa.slzpn.katowice.pl

Autor: Podokręg Częstochowa

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Czerwono-niebieski raport przedmeczowy | #PODRCZ

Raków Częstochowa :Już w piątek o godzinie 18:00 piłkarze Rakowa Częstochowa zmierzą się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej z...

Nasz rywal: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Raków Częstochowa :W piątek 18 września, o godzinie 18:00 Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy....

Damian Sylwestrzak arbitrem meczu Podbeskidzie – Raków

Raków Częstochowa :W meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Damian Sylwestrzak...

Daniel Szelągowski po podpisaniu kontraktu z Rakowem

Daniel Szelągowski po podpisaniu kontraktu z RakowemNowym zawodnikiem Czerwono-Niebieskich został Daniel Szelągowski, 18-letni pomocnik. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025...

Daniel Szelągowski: Będę ciężko pracować na treningach [WIDEO]

Raków Częstochowa :Daniel Szelągowski został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku. ...

Powołania do Reprezentacji Śl. ZPN U15 dziewcząt na turniej eliminacyjny

Śląski Związek Piłki Nożnej wraz z Trenerami Reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej dziewczyn przedstawia listę zawodniczek rocznika 2006 U15 i młodsze powołane na I...

Daniel Szelągowski nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa

Raków Częstochowa :Nowym zawodnikiem Czerwono-Niebieskich został Daniel Szelągowski, 18-letni pomocnik. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku. ...
- Reklama -
- REKLAMA -