Zwycięstwo na koniec! Pogoń – Raków 1:3

Raków Częstochowa : Raków Częstochowa kończy najlepszy sezon w historii wygraną 3:1 z Pogonią Szczecin. Trener Marek Papszun pewny 2. miejsce w tabeli do gry desygnował czterech młodzieżowców. Byli to: Wiktor Długosz, Iwo Kaczmarski, Ben Lederman i Daniel Szelągowski.    W pierwszej części spotkania padł jeden gol. Jednak najpierw przez dwa kwadranse nie mieliśmy zbyt […]

Raków Częstochowa kończy najlepszy sezon w historii wygraną 3:1 z Pogonią Szczecin.

Trener Marek Papszun pewny 2. miejsce w tabeli do gry desygnował czterech młodzieżowców. Byli to: Wiktor Długosz, Iwo Kaczmarski, Ben Lederman i Daniel Szelągowski.

W pierwszej części spotkania padł jeden gol. Jednak najpierw przez dwa kwadranse nie mieliśmy zbyt wiele sytuacji do zdobycia bramki. Gospodarze dwukrotnie poważnie zagrozili. W 6. minucie uderzał Tomasz Podstawski, a w 28. Michał Kucharczyk. Jednak w obu przypadkach próby były niecelne. W odpowiedzi w 31. minucie Raków miał rzut rożny. Po dośrodkowaniu Dante Stipica piąstkował przed pole karne, następnie częstochowianie zgrali futbolówkę w „szesnastkę” Portowców, a Zoran Arsenić uderzeniem głową – przy udziale Jakuba Bartkowskiego – zdobył gola. Szczecinianie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale czujnie grała nasza defensywa.

Podczas przerwy szkoleniowiec Czerwono-Niebieskich zdecydował się dokonać dwóch korekt. Plac gry opuścili: Długosz i Kaczmarski, a ich miejsce zajęli odpowiednio Fran Tudor oraz Marko Poletanović.

Po zmianie stron Pogoń kontynuowała ataki w kierunku bramki strzeżonej przez Dominika Holeca. Częstochowianie długimi momentami bardzo dobrze rozbijali ataki rywali. Jeden z nich był jednak bardzo groźny. Uderzał Kucharczyk, jednak znów niecelnie. W odpowiedzi Raków zdobył drugiego gola. W 67. minucie Tudor podał do wprowadzonego kilka chwil wcześniej Iviego Lopeza. Hiszpan niepilnowany w polu karnym pewnie wykorzystał okazję i zdobył swojego dziewiątego gola w lidze.

Pogoń nie składała broni i ten upór na chwilę się opłacił. 180 sekund po bramce Iviego, Kucharczyk dośrodkował do Adama Frączczaka, a ten uderzył głową obok bezradnego Holeca. Dla odchodzącego z Pogoni Frączczaka była to 70 bramka dla Portowców.

Niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry znowu w roli głównej wystąpili częstochowscy zmiennicy. Fran Tudor pognał prawą stroną, podał wzdłuż linii końcowej, a zamykający akcję Jakub Arak, który zmienił Vladislavsa Gutkovskisa, wpakował piłkę do siatki. Był to ostatni gol Rakowa w tym meczu, a zarazem w sezonie 2020/21!

Częstochowianie wygrali w Szczecinie 3:1. Już wcześniej było wiadomo, że Czerwono-Niebiescy zostaną wicemistrzem Polski. Nasz zespół zgromadził 59 punktów w 30. meczach!

Pogoń – Raków 1:3 (0:1)

Arsenić (31.), Ivi Lopez (67.), Arak (77.) – Frączczak (70.)