Niespodzianka „in minus” przy Limanowskiego. Raków – Stal St.Wola 0:3

14471-Niespodzianka_in_minus_przy_Limanowskiego_Rakow_Stal_St_Wola_0_3

Piłkarze Rakowa przegrali ze Stalą Stalowa Wola 0:3 i żeby w środę przypieczętować awans do pierwszej ligi, musieli oczekiwać wyniku meczu Radomiak Radom – GKS Bełchatów.

Wieści z Radomia nie okazały się jednak dla częstochowian optymistyczne. Radomiak pewnie pokonał GKS 4:1 i świętowanie awansu do pierwszej ligi, czerwono – niebiescy muszą odłożyć co najmniej do niedzieli. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z Polonią Bytom, która po środowej porażce z Kotwicą Kołobrzeg (0:1) została zdegradowana do trzeciej ligi.

Już pierwsze minuty meczu ze Stalą pokazały, że walcząca o utrzymanie w drugiej lidze „Stalówka” tanio skóry w Częstochowie nie sprzeda. W pierwszych dziesięciu minutach goście mieli trzy sytuacje, po których mogli objąć prowadzenie. Wynik spotkania otworzył w 17. minucie Przemysław Stelmach – strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ku niedowierzaniu kibiców, kolejne dwie bramki, które padły do przerwy również były dziełem Stali. A dokładnie duetu Kamil Jonkisz-Adrian Dziubiński. Przy pierwszym golu, Dziubiński dobił strzał Jonkisza, a przy drugim wykończył strzałem jego akcję ze skrzydła.

Po zmianie stron Raków dążył do jak najszybszego zdobycia kontaktowego gola, ale większość piłek w polu karnym padała łupem obrońców bądź bramkarza Stali Bartosza Konckiego. W 57. minucie trener częstochowian Marek Papszun zaczął stawiać wszystko na jedną kartę i w miejsce obrońcy Łukasza Sołowieja wprowadził na boisko ofensywnie grającego Przemysława Mizgałę. A na niespełna dwadzieścia minut przed zakończeniem meczu do ataku został przesunięty nawet Tomas Petrasek. Częstochowianie nie zdołali jednak odwrócić losów spotkania.

RKS Raków Częstochowa – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:3)

Bramki:0:1 – Przemysław Stelmach 17′0:2 – Adrian Dziubiński 41′0:3 – Adrian Dziubiński 44′

RKS Raków: Lis – Petrasek, Mesjasz, Margol, Mazan (65. Kowalczyk), Płonka, Łabojko, Malinowski, Sołowiej (57. Mizgała), Oziębała (75. Duriska), Wróbel (85. Siedlik).

Stal Stalowa Wola: Koncki – Wójcik, Kolbusz, Jarosz, Korczyński, Żołądź, Dziubiński (81′ Bętkowski), Gębalski, Wasiluk, Jonkisz, Stelmach (90. Siudak).