logo

Wiadomości > II ligaTagi: II ligaRakówsezon 2016/2017

Niespodzianka "in minus" przy Limanowskiego. Raków - Stal St.Wola 0:3

Redakcja, 17 maj 2017 o 15:22

Piłkarze Rakowa przegrali ze Stalą Stalowa Wola 0:3 i żeby w środę przypieczętować awans do pierwszej ligi, musieli oczekiwać wyniku meczu Radomiak Radom - GKS Bełchatów.

<p>Wieści z Radomia nie okazały się jednak dla częstochowian optymistyczne. Radomiak pewnie pokonał GKS 4:1 i świętowanie awansu do pierwszej ligi, czerwono - niebiescy muszą odłożyć co najmniej do niedzieli. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z Polonią Bytom, która po środowej porażce z Kotwicą Kołobrzeg (0:1)&nbsp;została zdegradowana do trzeciej ligi.</p> <p>Już pierwsze minuty meczu ze Stalą pokazały, że walcząca o utrzymanie w drugiej lidze „Stalówka” tanio skóry w Częstochowie nie sprzeda. W pierwszych dziesięciu minutach goście mieli trzy sytuacje, po których mogli objąć prowadzenie. Wynik spotkania otworzył w 17. minucie Przemysław Stelmach - strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ku niedowierzaniu kibiców, kolejne dwie bramki, które padły do przerwy również były dziełem Stali. A dokładnie duetu Kamil Jonkisz-Adrian Dziubiński. Przy pierwszym golu, Dziubiński dobił strzał Jonkisza, a przy drugim wykończył strzałem jego akcję ze skrzydła.</p> <p>Po zmianie stron Raków dążył do jak najszybszego zdobycia kontaktowego gola, ale większość piłek w polu karnym padała łupem obrońców bądź bramkarza Stali Bartosza Konckiego. W 57. minucie trener częstochowian Marek Papszun zaczął stawiać wszystko na jedną kartę i w miejsce obrońcy Łukasza Sołowieja wprowadził na boisko ofensywnie grającego Przemysława Mizgałę. A na niespełna dwadzieścia minut przed zakończeniem meczu do ataku został przesunięty nawet Tomas Petrasek. Częstochowianie nie zdołali jednak odwrócić losów spotkania.</p> <p><strong>RKS Raków Częstochowa - Stal Stalowa Wola 0:3 (0:3)</strong></p> <p><strong>Bramki:<br></strong>0:1 - Przemysław Stelmach 17'<br>0:2 - Adrian Dziubiński 41'<br>0:3 - Adrian Dziubiński 44'</p> <p><strong>RKS Raków:</strong>&nbsp;Lis - Petrasek, Mesjasz, Margol, Mazan (65. Kowalczyk), Płonka, Łabojko, Malinowski, Sołowiej (57. Mizgała), Oziębała (75. Duriska), Wróbel (85. Siedlik).&nbsp;</p> <p><strong>Stal Stalowa Wola:&nbsp;</strong>Koncki - Wójcik, Kolbusz, Jarosz, Korczyński, Żołądź, Dziubiński (81' Bętkowski), Gębalski, Wasiluk, Jonkisz, Stelmach (90. Siudak).</p> <p><strong>Widzów:</strong>&nbsp;3518</p> <p><strong><a href="http://www.astar.webd.pl/rozgrywki,liga,12,317,ii-liga.html">II liga: wyniki, tabela, statystyki rozgrywek</a></strong></p>