fbpx
piątek, 23 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Wrocław Trophy 2014 !

- REKLAMA -
- Reklama -

W dniach 04.-07. lipca we Wrocławiu rozgrywany był turniej Wrocław Trophy 2014, organizowany przez Euro-Sporting. W rozgrywkach brała udział drużyna z naszego regionu – LKS Kamienica Polska .W czwartek 3 lipca na rynku głównym we Wrocławiu o godzinie 21:00 odbyło się uroczyste otwarcie II edycji Wrocław Trophy . W ceremonii wzięła udział bramkarka reprezentacji Polski oraz Ajaksu Amsterdam Daria Antończyk Ceremonia obfitowała w liczne przedstawienia taneczno-muzyczne o tematyce trwających MŚ w Brazylii .

Turniej był rozgrywany w 6 grupach wiekowych : U11, U13, U14, U15, U17 i U19 na 12-tu boiskach przygotowanych dla ponad 100 drużyn biorących udział w rozgrywkach. Wśród tych drużyn była jedna ekipa z powiatu częstochowskiego – LKS Kamienica Polska . Drużyna trampkarzy brała udział w rozgrywkach U14 . Przed wyjazdem na turniej okazało się, że drużynę opuszcza pierwszy bramkarz LKS-u Szymon Dróżdż . Postanowił on zmienić barwy klubowe na częstochowski Raków . Mimo tego zawodnicy zamierzali podjąć walkę na tym turnieju i zająć jak najwyższe miejsce . Pierwotnie strzec bramki kamieniczan miał Oskar Młyńczak jednak z powodu kontuzji prawej ręki nie mógł grać w pełnym wymiarze czasowym. Zastąpił go Kamil Czerwiński, który we Wrocławiu pokazywał niezwykle wysoką i stabilną formę .
Kamieniczanie rozgrywki rozpoczęli od porażki z czeskim SK Union Vršovice 0:3. Czesi ostatecznie zajęli 4 miejsce w całym turnieju . Drugi mecz grupowy kamieniczanie także przegrali . Ich rywalem był WKS Śląsk Wrocław, druga drużyna turnieju . Mimo dobrego początku meczu i zdobyciu bramki przez Jakuba Tajbra, później pięć bramek zdobyła drużyna z Dolnego Śląska . LKS zajął w grupie A 3 miejsce i przeszedł do rywalizacji w Challenge Cup, zaplecza Wrocław Trophy . W Challenge Cup udział brały cztery drużyny, które w swoich grupach zajęły 3 miejsca . Kamienica Polska, pierwszy mecz w tych rozgrywkach rozegrała z KS Spartą Szamotuły . Na początku meczu to właśnie Kamieniczanie wyszli na prowadzenie po przepięknym golu kapitana zespołu Cypriana Neugebauera z rzutu wolnego . Przez niemal cały mecz wynik się nie zmieniał . Na około 3. minuty przed końcem meczu bramkę na wagę remisu zdobyli rywale strzałem zza pola karnego.
Chłopcy po meczu byli dość podłamani, ponieważ wiedzieli. że mogli ten mecz wygrać, a to stawiało by ich w zupełnie innej sytuacji, ponieważ drugi mecz rozgrywali z najlepszą drużyną tabeli Polonią Przemyśl . Pierwszy mecz kosztował ich bardzo dużo sił, a na odpoczynek nie było czasu, ponieważ pierwszy mecz rozgrywali o godzinie 15:40, a kolejny już o 17:20 . Polonia nie pozostawiła złudzeń kto był lepszy w tym meczu i wygrała zasłużenie 3:0 . Ostatni mecz rozgrywano w niedzielę o godzinie 11:00 . Na przeciwko Kamieniczan stanęła drużyna MKS-u Kostomłoty. Mecz ten miał ogromną wagę . W przypadku gdyby Polonia Przemyśl wygrała wysoko ze Spartą Szamotuły, a Kamieniczanie także wysoko pokonaliby drużynę Kostomłotów, zajęliby drugie miejsce w grupie i graliby o 1 miejsce w Challenge Cup, a o 10 w całym Wrocław Trophy 2014.
Mecz zaczął się dla zawodników z Kamienicy bardzo dobrze. Już w 20. sekundzie bramkę po indywidualnej akcji zdobył Igor Zuber. Kilka minut później było już 2:0. Znów bramkę zdobył Zubert. Drużyna się rozluźniła i to kosztowało ją utratę, najpierw jednej bramki ,a potem jeszcze dwóch . Ostatecznie Kamieniczanie przegrali to spotkanie 2:3 i zajęli 4. miejsce w Challenge Cup i niestety, ostatnie -12. w Wrocław Trophy .
Mimo tego chłopcy na pewno wyciągnęli odpowiednie wnioski z tych kilku meczów i na pewno będą chcieli wrócić za rok do Wrocławia i powalczyć o wyższe pozycje .
Mamy również nadzieję, że za rok zobaczymy we Wrocławiu więcej drużyn z naszego regionu w różnych kategoriach wiekowych .

Klasyfikacja końcowa Wrocław Trophy 2014 U-14:
1. Avangard (Ukraina)
2.WKS Śląsk Wrocław
3.KS Strzelinianka Strzelin
4.SK Union Vršovice (Czechy)
5.MKS Victoria Parczew

6.MFK Stará Turá (Słowacja)
7.KS Victoria Września

8.MKS Vineta

9. MKS Polonia Przemyśl

10.KS Sparta Szamotuły

11.MKS FC Kostomłoty

12.LKS Kamienica Polska

W innych grupach wiekowych zwyciężali odpowiednio :
AP WKS Śląsk Wrocław 1 U-11
OKS Odra Opole U-13
Vordingborg IF (Dania) U-15
KS Barycz Milicz -U-17
FK Bilina (Czechy) U-19

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

A pamiętasz jak…? Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław, 5.06.1996 r.

Raków Częstochowa :W sezonie 1995/1996 piłkarze Rakowa Częstochowa osiągnęli najlepszy jak dotąd wynik w najwyższej klasie rozgrywkowej, plasując się...
- Reklama -
- REKLAMA -