fbpx
wtorek, 18 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

Amatorska Liga Piłki Nożnej – 15 kolejka

- REKLAMA -
- Reklama -

14 kolejka ALPN przyniosła zgodne, skromne zwycięstwa czołowych drużyn w tabeli. Meblodrew Pewnik i Jagiellończycy 2:1 pokonali odpowiednio ZIB / OLCHEM i Marex dzięki czemu na dwóch pierwszych miejscach w tabeli nic się nie zmieniło. Na uwagę zasługuje remis w meczu TRW Polska – Dawid. TRW po trzech kolejnych zwycięstwach z zespołami z czołówki był zdecydowanym faworytem w spotkaniu z ostatnią drużyną w tabeli.

Bezbramkowy remis i zdobyty punkt to dla Dawida wynik korzystny. TRW może jednak mówić o stracie dwóch punktów w konsekwencji walki o miejsce na podium w klasyfikacji końcowej rozgrywek.

Potknięcie TRW skrzętnie wykorzystał Klub 54 Exact Systems, który w spotkaniu drużyn, które walczą o strefę medalową pokonał SDP Koral Kłobuck 3:0. Warto odnotować w tym meczu asystę przy ostatniej bramce w wykonaniu najstarszego gracza Klubu – Tomka Dederki.

W nadchodzącym tygodniu czeka nas wiele ciekawych spotkań, których rozstrzygnięcia mogą sporo „namieszać” w ligowe tabeli. W poniedziałek wieczorem Jagiellończycy zagrają z TRW Polska (odpowiednio 2 i 4 drużyna w tabeli). Mierzący w mistrzostwo Jagiellończycy nie mogą tego meczu przegrać. TRW myśląc o podium, powinno szybko zapomnieć o remisie w spotkaniu z Dawidem i zagrać tak jak kilka tygodni temu w meczach z Meblodrewem, Koralem czy Klubem 54. W drugim dzisiejszym spotkaniu zmierzą się Meblodrew Pewniak i Klub 54 Exact Systems (aktualnie 1 i 3 drużyna w tabeli). Drużyny te będą znały co prawda wynik spotkania poprzedzającego ale jak często pokazuje życie, nie warto oglądać się na rywali tylko samemu postarać się o zwycięstwo i ważne punkty. Ponieważ wszystkie cztery grające dziś zespoły mierzą wysoko, zapewne zależy im na zdobyciu kompletu punktów z sąsiadującym rywalem a to oznacza, że nie powinno dziś zabraknąć emocji na boisku.
Ciekawie zapowiadają się też piątkowe mecze. SDP Koral Kłobuck nie najlepiej radzi sobie na wiosnę i myśląc o dogonieniu czołówki musi się jednak przebudzić i przypomnieć sobie dyspozycję z rundy jesiennej. Zadanie to tym bardziej trudne, że czeka ich mecz z Meblodrewem, który myśląc o mistrzostwie, punktów już więcej gubić nie może.
Kolejkę zakończą tzw.: „branżowe derby” czyli spotkanie pomiędzy Klubem 54 Exact Systems a SGP. Mimo, że w tabeli drużyny dzieli sporo, spotkanie to tradycyjnie powinno być zacięte i interesujące.
Zapraszamy na Miejski Stadion Piłkarski „Raków” do oglądania spotkań „na żywo” oraz na późniejsze z nich relacje na naszej stronie www.mosir.pl.

Terminy najbliższych spotkań:

16.05
TRW Polska – Jagiellończycy 1:2
(A. Janoszka — A. Radosz, P. Bajor-sam.)

Klub 54 Exact Systems – Meblodrew Pewniak 5:2
(M. Haręza, K. Leszczyna, A. Olewiński, A. Żmuda, M. Szymczyk — J. Caban, M. Rychter)

17.05
godz. 20.30 Dawid – ZIB / OLCHEM

20.05
godz. 19.00 Stacja Demontażu Pojazdów Koral Kłobuck – Meblodrew Pewniak

godz. 20.30 Klub 54 Exact Systems – SGP

Aktualna tabela Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

- Reklama -
- REKLAMA -