fbpx
sobota, 15 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

[FOTO] 15 meczów memoriałowych i 2 mecze pokazowe. Uczczono pamięć trenera Zbigniewa Dobosza

- REKLAMA -
- Reklama -

W środę w Hali Polonia odbył się II Memoriał im. Zbigniewa Dobosza. Organizatorami turnieju były UKS Raków i RKS Raków.

W ramach memoriałowej rywalizacji rozegrano 15 meczów, a systemem „każdy z każdym” grały drużyny złożone z zawodników rocznika 2003 i młodsi : UKS Raków Częstochowa, RKS Raków Częstochowa, UKS Myszków, Zieloni Żarki, Victoria Częstochowa i Orlik Blachownia. ZDJĘCIA Z MEMORIAŁU
Głównym celem turnieju było uczczenie pamięci trenera Dobosza, dlatego nie prowadzono klasyfikacji końcowej.

Po zakończonych zmaganiach odbyły się dwa mecze pokazowe z udziałem wychowanków trenera Dobosza. Do Hali Polonia przyjechali między innymi: Jacek Magiera, Maciej Gajos, Mateusz Zachara, Mariusz Przybylski, Artur Lenartowski i Piotr Malinowski. Wychowankowie pokonali reprezentację turnieju i zespół złożony z najmłodszych adeptów UKS-u Raków.

Każda drużyna dostała pamiątkową paterę za udział w zawodach. Natomiast pomysłodawca memoriału Jacek Magiera podziękował organizatorom i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja piłkarskich zmagań.

Zbigniew Dobosz rozpoczął przygodę z Rakowem od trampkarza. Reprezentował klub z Limanowskiego we wszystkich kategoriach wiekowych. W pierwszym zespole rozegrał dwanaście meczów i strzelił dwie bramki. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę jako trener. Zarówno z grupami młodzieżowymi, jak i z seniorami. Jego debiut na ławce trenerskiej pierwszej drużyny Rakowa przypada na 21. października 1984 r. w meczu z AKS Chorzów (1:1). Wychował plejadę zawodników, którzy stanowili o sile Rakowa. Najzdolniejsi z nich reprezentowali bądź reprezentują kluby z ekstraklasy, a także trafiali do reprezentacji Polski. Do największych sukcesów Zbigniewa Dobosza na ławce trenerskiej można zaliczyć: złoty medal na Spartakiadzie w Rzeszowie (1985) oraz awans do pierwszej ligi (1993/94).

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Raków II lepszy od MKS-u Myszków

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -