fbpx
Wiadomości Fortuna 1 Liga Raków u siebie zagra z GKSem Jastrzębie

Raków u siebie zagra z GKSem Jastrzębie

-

W sobotę 28 lipca w drugiej kolejce Fortuna 1 Ligi rywalem Rakowa będzie GKS 1962 Jastrzębie. Spotkanie na Limanowskiego rozpocznie się punktualnie o godz. 20:00.

Największymi sukcesami GKS-u są: 14. miejsce w 1. lidze (sezon 1988/89) oraz awans do półfinału Pucharu Polski 1975/76. Prezesem klubu jest Dariusz Stanaszek, natomiast trenerem Jarosław Skrobacz, który jest odpowiedzialny za wyniki pierwszego zespołu od 4 maja 2016 roku.

W zeszłym sezonie ekipa z Jastrzębia-Zdroju występowała w 2. lidze jako beniaminek. Od początku rozgrywek zielono-czarno-żółci zadomowili się w czubie tabeli. Na półmetku sezonu jastrzębianie przewodzili stawce mając 5 punktów przewagi nad drugim ŁKS-em Łódź. Ostatecznie zespół trenera Skrobacza po 34. kolejkach utrzymał 1. miejsce w tabeli i mógł świętować drugi z rzędu awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Oprócz wygrania 2. ligi drużyna ze Śląska była najskuteczniejszym zespołem. Zdobyła 54 bramki, a duży wkład w ten wynik mieli Daniel Szczepan (13 trafień) i Kamil Jadach (10 goli).

– Zobacz zestaw par i aktualną tabelę Fortuny 1 Ligi

Skomentuj :
×