fbpx
poniedziałek, 14 czerwca 2021
14.1 C
Częstochowa

Jubileusze – LKS Kamienica Polska : 40 lat minęło jak 1 dzień!

- REKLAMA -
- Reklama -

Uroczystości Jubileuszowe odbędą się na obiekcie Klubu w dniu 30 czerwca 2013r. – a na sportowo uhonorują je meczem towarzyskim Oldboje Kamienicy i Rakowa Częstochowa oraz zawodnicy pierwszych drużyn tych klubów. Będzie się działo…

Klub powstał w 1973 roku przyjmując nazwę Międzyzakładowego Klubu Sportowego „Kamienica Polska”. Pomysłodawcami i założycielami byli Zygmunt Ratman oraz Zdzisław Wagner. Aktywni i zaangażowani w działalność Klubu byli również Bogdan Ratman i Jerzy Ratman. Później dołączyli m.in. Włodzimierz Goldsztajn, Krzysztof Walenta, Zdzisław Kocjan i Andrzej Nowowiejski. W 2002 roku pod wodzą trenera Bogusława Dobosza Klub zdołał awansować do klasy „A”, a sześć lat później pod okiem szkoleniowca Artura Minkiny bardzo dobry sezon przyniósł awans do Ligi Okręgowej. W 2010 roku trener Sebastian Synoradzki dokonał tego, co w Kamienicy Polskiej wcześniej nie miało miejsca. Pierwsza drużyna wygrała Ligę Okręgową, co promowało Klub do gry w IV lidze śląskiej.

Życząc dalszych sukcesów można przywołać ponownie znany tekst: „…na drugie teraz tyle przygotuj się bo masz 40 nowych lat…”

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Dawid Szwarga asystentem trenera w Rakowie

Raków Częstochowa :...
- Reklama -
- REKLAMA -