fbpx
wtorek, 18 maja 2021
14.1 C
Częstochowa

Częstochowski Gol triumfuje w Polsko – Ukraińskim turnieju StudentEuro.

- REKLAMA -
- Reklama -

STUDENTEURO – turniej drużyn akademickich w piłce nożnej – to inicjatywa, która narodziła się w środowiskach szkół wyższych Polski i Ukrainy w trakcie przygotowań tych krajów do Finałów Mistrzostw Europy
Głównym organizatorem turnieju po stronie ukraińskiej jest Komitet Wychowania Fizycznego i Sportu przy Ministerstwie Oświaty i Nauki Ukrainy, zaś po stronie polskiej Akademicki Związek Sportowy – Zarząd Główny w Warszawie. W roku 2010 odbyła się pierwsza edycji turnieju we Lwowie, Doniecku, Charkowie i Kijowie, druga edycja odbyła się w Polsce w miastach EURO (Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawa). Trzecia edycja odbyła się w październiku 2012 r. w Kijowie. Turniej STUDENTEURO był preludium do EURO 2012 (UEFA), a w obecnym czasie pełni rolę promocji przez sport uczelni obu krajów a także utrzymywania akademickich kontaktów środowiska akademickich Polski i Ukrainy.

Organizację czwartej edycji turnieju powierzono Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Turniej odbył się na obiektach sportowych Krakowa: Centrum Rozwoju Com-Com Zone (ul. Ptaszyckiego 6 i Stadion Miejski Hutnik Kraków ul. Ptaszyckiego 4).

W Krakowskim turnieju kobiet zaprezentowały się cztery uczelnie:

AZS UJ Kraków

Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil Gas

AZS Częstochowa (reprezentowany przez nasz klub)

National Pedagogical University named after M.P. Dragomanov

Podopieczne trenerów Bodziachowskiego i Seifryda w eliminacjach pokonały 21:0 Ivano – Frankivsk oraz 4:0 National Pedagogical University named after M.P. Dragomanov z Kijowa. W wielkim finale tego turnieju ponownie przeciwniczkami naszych podopiecznych był zespół z Kijowa. Biało – niebieskie ponownie pokonały swoje przeciwniczki tym razem w stosunku 2:0. Bramki w tym potkaniu zdobyły Justyna Maziarz oraz Natalia Klyta.

Częstochowianki w turnieju StudentEuro zaprezentowały się w następującym składzie:

Klabis – Jeziorska, Śliwińska, Mesjasz, Rokosa, Kmiecik, Jędrak, Uchnast, Klyta, Maziarz, Ciupa, Matczak, Werner, Dąbrowa.

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

MIĘDZY WIERSZAMI #13 | Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:3

MIĘDZY WIERSZAMI #13 | Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3Sezon 2020/21 zakończyliśmy wyjazdowym zwycięstwem w meczu z...
- Reklama -
- REKLAMA -