fbpx
niedziela, 11 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Piłkarze Rakowa już po pierwszym treningu

- REKLAMA -
- Reklama -

W poniedziałek piłkarze Rakowa zakończyli urlopy i rozpoczęli zimowy okres przygotowawczy. W pierwszym treningu po przerwie uczestniczyło trzydziestu trzech zawodników. W tym gronie pojawił się testowany obrońca Tomasz Pełka. Pierwszy sparing zaplanowano na 18. stycznia.
Na pierwszym treningu w nowym roku, czerwono – niebiescy spotkali się o godzinie 14. Z grupy zawodników, którzy w rundzie jesiennej reprezentowali barwy Rakowa zabrakło: Bartosza Soczyńskiego, Damiana Byrtka i Sebastiana Wiśniewskiego. Pierwszy z nich ma pojawić się w Częstochowie we wtorek, a przyszłość Byrtka, o którego upomniało się Podbeskidzie Bielsko-Biała powinna wyjaśnić się wkrótce. Sztab szkoleniowy zrezygnował natomiast z usług Wiśniewskiego.

Jedynym nowym zawodnikiem, który pojawił się na poniedziałkowych zajęciach był testowany Tomasz Pełka. 24-letni obrońca ostatnio występował w Naprzodzie Ostrowy, a wcześniej w Skałce Żabnica i w juniorach Górnika Zabrze. Niewykluczone, że w najbliższych dniach pojawią się kolejni piłkarze przymierzani do gry w Rakowie. W treningu wziął także udział Radosław Werner, który powrócił do normalnych zajęć z drużyną po operacji więzadeł krzyżowych. Wciąż nie trenowali rekonwalescenci: Adrian Pluta, Mateusz Górecki, Paweł Nocuń i Oskar Czyż. Wydaje się, że najdłużej na powrót na boisko poczeka Pluta. W grudniu obrońca przeszedł kolejną operację kolana i w tym sezonie nie pomoże już kolegom na murawie.

Do końca tygodnia częstochowianie będą trenować raz dziennie. W czwartek przejdą testy szybkościowo – wydolnościowe. Pierwszy sparing czerwono – niebiescy rozegrają 18. stycznia. W Kleszczowie zmierzą się z Koroną Kielce.

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Mecz Wisła Kraków – Raków Częstochowa w liczbach [RAPORTY]

Raków Częstochowa :Piłkarze Rakowa Częstochowa w meczu z Wisłą Kraków przebiegli łącznie 116,16 km. Największy dystans w naszej drużynie...
- Reklama -
- REKLAMA -