W II lidze : Warta Poznań – Raków 1:1 (0:1)

9827-W_II_lidze_Warta_Poznan_Rakow_1_1_0_1

Piłkarze Rakowa prowadzili do przerwy z Wartą Poznań 1:0, ale nie utrzymali prowadzenia do końca meczu. Gospodarze wyrównali po strzale z rzutu karnego. Bramkę dla częstochowian strzelił Robert Brzęczek. – Pozostał niedosyt, bo byliśmy bliscy zwycięstwa – powiedział trener Rakowa Jerzy Brzęczek.

Piłkarze Rakowa prowadzili do przerwy z Wartą Poznań 1:0, ale nie utrzymali prowadzenia do końca meczu. Gospodarze wyrównali po strzale z rzutu karnego. Bramkę dla częstochowian strzelił Robert Brzęczek. – Pozostał niedosyt, bo byliśmy bliscy zwycięstwa – powiedział trener Rakowa Jerzy Brzęczek. Faworytem sobotniego meczu była Warta, ale to Raków był bliżej zdobycia trzech punktów w tym spotkaniu. Choć do meczu, czerwono – niebiescy przystąpili osłabieni brakiem: Krzysztofa Napora, Artura Pląskowskiego, Radosława Strzeleckiego i Bartosza Soczyńskiego, to sprawiali lepsze wrażenie od wyżej notowanego w tabeli przeciwnika.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale to częstochowianie schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Na pięć minut przed zakończeniem tej części gry, z rzutu rożnego dośrodkowywał Vitinho, a Damian Byrtek zgrał piłkę głową do Roberta Brzęczka, który strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Warty na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron Warta dążyła do zmiany rezultatu i dopięła swego, ale dopiero po strzale z rzutu karnego. Na dziesięć minut przed zakończeniem meczu, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Łukasz Buczkowski. Mimo gry w osłabieniu niewiele zabrakło, a w końcówce nasz zespół przechyliłby szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zabrakło jednak szczęścia i mecz zakończył się podziałem punktów.

Poznań, 10. maja – godz. 16:00

WARTA POZNAŃ – RAKÓW 1:1 (0:1)

0:1 Brzęczek (39, asysta Byrtek)

1:1 Marciniak (65, z rzutu karnego)

SĘDZIOWAŁ: Dominik Pasek (Legnica). ŻÓŁTE KARTKI:Scherfchen, Piceluk, Bartkowiak, Ngamayama (Warta) – Buczkowski (Raków). CZERWONA KARTKA: Buczkowski (za dwie żółte). WIDZÓW: 800.

WARTA: Bukvić – Gregorek (46. Spławski), Piceluk (66. Ciarkowski), Scherfchen (46. Goliński), Nowak, Ngamayama, Marciniak, Chromiński, Bartkowiak, Ł. Jasińśki, D. Jasiński.

RAKÓW: Wróbel – Pełka, Byrtek, da Silva, Buczkowski – Vitinho (46. Diogo), Kmieć, Stefanowicz, Lenkiewicz (68. Świerk) – Brzęczek (76. Kierat) – Retlewski.