-->

Bramkostrzelny napastnik Wojciech Okińczyc nowym piłkarzem Rakowa

Udostępnij :
10965-Bramkostrzelny_napastnik_Wojciech_Okinczyc_nowym_pilkarzem_Rakowa

Bramkostrzelny napastnik Wojciech Okińczyc nowym piłkarzem Rakowa

Pierwszym piłkarzem, który wzmocni Raków przed rundą wiosenną został Wojciech Okińczyc. 29-letni napastnik ostatnio reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Pierwszym piłkarzem, który wzmocni Raków przed rundą wiosenną został Wojciech Okińczyc. 29-letni napastnik ostatnio reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała. -Pozyskanie Wojtka to według mnie bardzo dobre posunięcie, z którego jesteśmy szczęśliwi. Jest to piłkarz znany kibicom Rakowa, bowiem występował przeciwko nam, w barwach między innymi UKP Zielona Góra. Przychodzi do nas napastnik, który na pewno wniesie wiele dobrego do zespołu – nie kryje zadowolenia prezesa RKS-u, Krzysztof Kołaczyk.

Okińczyc ostatnią rundę spędził w Podbeskidziu, gdzie w pierwszej drużynie wystąpił w jednym meczu z Ruchem Chorzów. Znacznie częściej pojawiał się natomiast w zespole rezerw, dla którego strzelił sześć bramek.

-Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Rakowa. Właściciel klubu i prezes Kołaczyk wykazali się dużą determinacją i to mnie przekonało. W Częstochowie powstał ciekawy projekt i mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się wprowadzić ten plan w życie – powiedział, tuż po podpisaniu kontraktu, Wojciech Okińczyc.

Nowy zawodnik Rakowa będzie do dyspozycji trenera Radosława Mroczkowskiego już na początku przyszłego tygodnia.

Sylwetka

Okińczyc karierę rozpoczynał w UKP Zielona Góra. Jego talent dostrzeżono w Górniku Zabrze. Na Śląsk trafił w sezonie 2004/05 i występował w klubie z Zabrza przez półtora sezonu. Następnie związał się z Cracovią i drugą drużyną Legii Warszawa.

Po występach w klubach z Ekstraklasy Wojtek powrócił do Zielonej Góry (sezon 07/08). W tamtejszej Lechii, która wówczas występowała w II-giej lidze zdobył 11 bramek. Kolejnym klubem tego napastnika była Polonia Słubice (6 bramek).

Następnie nasz nowy zawodnik ponownie przywdział koszulkę Lechii Zielona Góra, gdzie zdobył – podobnie jak poprzednim razem – 11 goli.

Dobra postawa w rozgrywkach zaowocowała transferem do bydgoskiego Zawiszy (wówczas II liga). Okińczyc w barwach tego klubu w sezonie 2010/11 – do bramki rywali trafiał 14 razy (12 goli w lidze i 2 Pucharze Polski). Jedną z tych bramek zdobył w zremisowanym meczu 1:1 z Rakowem. Bydgoszczanie na koniec rozgrywek uplasowali się na drugim miejscu i mogli świętować awans do pierwszej ligi.

Nad Brdą Wojtek występował jeszcze pół roku i zdobył dwa gole. Kolejnym jego klubem była Flota Świnoujście.

Sezon 2012/13 to dla zawodnika kolejny już powrót do Zielonej Góry. UKP występował wtedy w III lidze. Okińczyc w tych rozgrywkach na listę strzelców wpisał się aż 27 razy i został królem strzelców.

Tytuł najlepszego „snajpera” padł łupem Wojtka również sezon później, tym razem na drugoligowym froncie. Wtedy zaliczył 19 trafień.

Wyczyn ten zauważył trener Podbeskidzia, Leszek Ojrzyński, który postanowił zakontraktować Okińczyca do swojej drużyny – Podbeskidzia Bielsko-Biała.

W tym tygodniu piłkarz zdecydował, że jego kolejnym klubem będzie RKS.

REKLAMA