Kolejna sparingowa wygrana Rakowa

11116-Kolejna_sparingowa_wygrana_Rakowa

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w sparingowym mecz GKS II Bełchatów 3:0. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobyli: Joshua Balogun, Przemysław Mońka i Artur Pląskowski.

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w sparingowym mecz GKS II Bełchatów 3:0. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobyli: Joshua Balogun, Przemysław Mońka i Artur Pląskowski. Sobotni mecz był piątym sparingiem przed rundą wiosenną. Wcześniej częstochowianie zwyciężyli 3 razy, a raz musieli uznać wyższość rywala.

Mecz rozpoczął się od ataków podopiecznych Radosława Mroczkowskiego. W 19 minucie po akcji Wojciecha Okińczyca i Roberta Brzęczka piłka odbiła się od słupka i dopadł do niej Joshua Balogun, który otworzył wynik meczu. Mimo kilku dogodnych sytuacji do strzelenia bramki dla Rakowa, wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

W drugiej części gry trener Radosław Mroczkowski desygnował na boisko prawie całą nową jedenastkę. Na placu gry zostali tylko Wojciech Reiman później zmieniony przez Mariusza Holika i Eryk Krupa. Raków podwyższył prowadzenie w 54 minucie. Piłkę w polu karnym otrzymał Przemysław Mońka, który mocnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza rywali.

Ostatni gol padł 25 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Eryk Krupa dośrodkował z lewej strony do Artura Pląskowskiego, a ten strzałem głową ustalił wynik spotkania na 3:0 dla RKS-u.

Częstochowianie, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu w Gutowie Małym, podczas obozu rozegrają jeszcze jeden sparing. Rywalem czerwono-niebieskich będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki, a ten mecz odbędzie się w środę o godzinie 11, w Gutowie.

RKS Raków Częstochowa – GKS II Bełchatów 3:0 (1:0)

19′ – Joshua Balogun

54′ – Przemysław Mońka

65′ – Artur Pląskowski

Skład:

I połowa: Wróbel – Krupa, Da Silva, Radler, Waszkiewicz, Reiman, Hoferica, Balogun, Pawlusiński, Brzęczek

II połowa: Stępień – Krupa, Cyfert, Pluta, Góra, Ł. Kowalczyk, Reiman (M. Holik), Marchewka (Sz. Kowalczyka), Mońka, Serafin, Pląskowski