Liga Futsalu – 5 kolejka

Udostępnij :
11130-Liga_Futsalu_5_kolejka

Liga Futsalu – 5 kolejka

W niedzielę 8 lutego po raz piąty już w tym sezonie mogliśmy przyglądać się rywalizacji w Lidze Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Tym razem w Hali Sportowej Częstochowa obejrzeliśmy 9 spotkań, w których emocji oczywiście nie zabrakło.

W niedzielę 8 lutego po raz piąty już w tym sezonie mogliśmy przyglądać się rywalizacji w Lidze Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Tym razem w Hali Sportowej Częstochowa obejrzeliśmy 9 spotkań, w których emocji oczywiście nie zabrakło. Na start potyczka ZC Michaś i Romtrans czyli mecz drużyn mających zawsze aspiracje na walkę o finały rozgrywek. Pierwsza część spotkania rozpoczęła się sennie i taka atmosfera trwała do jej zakończenia. Wszystko zostało nam wynagrodzone w drugiej odsłonie meczu. Pojawiła się walka, składne akcje co zaprocentowało strzelonymi bramkami. Ostatecznie komplet punktów powędrował na konto obecnego mistrza ligi.

Później na boisku zameldowały się ekipy Eurokadry i Tadex Wichry. Walka o trzy „oczka” toczyła się od pierwszego gwizdka sędziego. Kiedy na chwilę przed końcem meczu wydawało się, że drużyny będą musiały zadowolić się podziałem punktów, Dariusz Ciepał zdecydował się na strzał ostatniej szansy i tym sposobem dał wygraną swojej drużyny. Wielka radość Tadexu Wichry i rozczarowanie wśród piłkarzy debiutantów. W kolejnym starciu Romtrans wysoko pokonał będących w słabszej formie Grubasów. Jedna z siedmiu strzelonych bramek była autorstwa bramkarza Romtransu Tomasza Tomczyka. To pierwsza zdobycz bramkowa wśród bramkarzy w rozgrywkach.

Ciekawie zapowiadało się spotkanie TRW Polska i ZC Michaś. I takie w istocie było. Wyrównana gra z obu stron, szacunek dla przeciwnika a jednocześnie chęć zagarnięcia kompletu punktów. Takie połączenie dało nam wspaniałe widowisko. Wielkie kontrowersje wzbudziła trzecia bramka dla „cukierników”. Zdaniem piłkarzy TRW piłka nie przekroczyła linii bramkowej po strzale Marcina Skoczka. Inaczej uważał sędzia i gracze Michasia, którzy jak się później okazało mieli rację. Ostatecznie piłkarze w czarnych strojach na sam koniec spotkania strzelili jeszcze jedną bramkę i dopisali do swojego konta kolejny komplet punktów.

Cieniem nad tym świetnym meczem kładzie się nie do końca sportowe zachowanie zawodników rezerwowych piłkarzy grających w czerwonych strojach. Ze strony organizatora bardzo prosimy o poskromienie nadmiernych emocji i zapoznanie się z regulaminem rozgrywek. Drugą sprawą jest fakt, że osoba siedząca przy tablicy wyników notuje jedynie te decyzje, które otrzymuje od sędziego prowadzącego zawody. Naszym zamysłem nie jest wspieranie żadnej z drużyn co było insynuowane przez piłkarzy TRW. Jako organizatorzy szanujemy uczestników i wymagamy tego samego od Was.

Następnie TKKF EnerGOsport łatwo rozprawił się z Gminą Mykanów. Podobnie MK Team z walecznym jak zawsze Zawodziem. Gmina Kłomnice po ostatnich lepszych występach znowu mieli kłopoty z utrzymaniem formy. Tym razem wysoko ulegli ZIB Bernat Miedźno. EnerGOsport w tym dniu odniósł dwa zwycięstwa bo w swoim drugim tego dnia meczu nieznacznie zwyciężył nad CNC Wieczorek. Jako ostatnie spotkanie zobaczyliśmy w HSC rywalizację MK Team i ZIB Bernat Miedźno. Ciężko przed meczem było jednoznacznie wskazać na faworyta. Każda drużyna miała swoje szanse, ale ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Następna kolejka zostanie rozegrana w dniu 15 lutego. Pierwszy mecz o godzinie 10.30. Serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej Częstochowa!

Wyniki:

ZC Michaś – Romtrans 2:1

(Antoniak, Skoczek — Zając)

Eurokadra – Tadex Wichry 2:3

(Wencel, Kondys — Ciepał x2, Makuch)

Romtrans – Grubasy 7:2

(Borowik x2, Tomczyk, Leśnikowski, Zając, Nowakowski, Golis — Pompa, Ostrowski)

TRW Polska – ZC Michaś 2:4

(Cianciara, Malczewski — Antoniak x2, Bański, Skoczek)

Gmina Mykanów – TKKF EnerGOsport 1:5

(Pietruszka — Bergier x3, Benduch x2)

MK Team – Zawodzie 3:0

(Kubanek, Caban, Cierpiński)

ZIB Bernat Miedźno – Gmina Kłomnice 7:1

(Jarczok x2, Stępień x2, Radecki, Tyras x2 – Chmielarski)

TKKF EnerGOsport – CNC Wieczorek 2:1

(Benduch, Bergier — Wysocki)

MK Team – ZIB Bernat Miedźno 1:1

(Wachowicz — Jarczok)

Aktualna tabele rozgrywek można zobaczyć TUTAJ