Ostatni sparing na obozie : Raków Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:3

11138-Ostatni_sparing_na_obozie_Rakow_Czestochowa_Lechia_Tomaszow_Mazowiecki_3_3

W ostatnim sparingu, jaki rozegrali podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego podczas zgrupowania w Gutowie Małym, Raków Częstochowa zremisował z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:3 (0:2).

W ostatnim sparingu, jaki rozegrali podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego podczas zgrupowania w Gutowie Małym, Raków Częstochowa zremisował z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:3 (0:2). Spotkanie rozpoczęło się od ataków naszych rywali, którzy wyraźnie przejęli inicjatywę. Konsekwencją tego były dwa strzelone gole przez zespół Lechii. Mateusz Kos musiał wyjmować piłkę z siatki w 12 i 27 minucie gry. W szeregach Rakowa widoczny był brak dokładności. Mimo tego już przed przerwą wynik mógł ulec zmianie, jednak nasi piłkarze nie wykorzystali dwóch dogodnych sytuacji.

Po zmianie stron role się odwróciły i to czerwono-niebiescy byli stroną przeważającą. Bardzo dobre zawody rozegrał Joshua Balogun. Nigeryjczyk był autorem dwóch bramek – w 58 i 80 minucie spotkania. Kiedy wydawało się, że Raków jeszcze powalczy o zwycięstwo 120 sekund po drugim golu dla częstochowian Daniel Da Silva w polu karnym faulował jednego z zawodników Lechii. Nasi rywale pewnie wykorzystali „jedenastkę” i ponownie objęli prowadzenie.

Na szczęście to nie podłamało podopiecznych Radosława Mroczkowskiego. 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Balogun z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, a tam do piłki dopadł Artur Pląskowski, który strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Wiecej goli w sparingu już nie padło i ostatecznie Raków zremisował z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:3.

Raków Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:3 (0:2)

12′ – gol dla Lechii

27′ – gol dla Lechii

58′ – Joshua Balogun

80′ – Joshua Balogun

82′ – gol dla Lechii (rzut karny)

88′ – Artur Pląskowski

Skład Rakowa:

I połowa: Kos – Waszkiewicz, Pluta, Radler, Góra, Pawlusiński, Reiman, Cyfert, Brzęczek, Serafin, Okińczyc

II połowa: Stępień – Waszkiewicz (61′ – Sz. Kowalczyk), Da Silva, Holik, Góra, Marchewka, Ł. Kowalczyk, Hoferica, Mońka, Balogun, Pląskowski.