Raport z Limanowskiego: po obozie w Gutowie

11151-Raport_z_Limanowskiego_po_obozie_w_Gutowie

W środę pierwsza drużyna Rakowa zakończyła dziesięciodniowy obóz w Gutowie Małym. Częstochowianie podczas zgrupowania rozegrali trzy sparingi.

W środę pierwsza drużyna Rakowa zakończyła dziesięciodniowy obóz w Gutowie Małym. Częstochowianie podczas zgrupowania rozegrali trzy sparingi. W pierwszym czerwono-niebiescy pokonali pierwszoligowe Zagłębie Lubin 4:1. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Dariusz Pawlusiński, Daniel Da Silva, Artur Pląskowski i Robert Brzęczek.

Kolejnym sprawdzianem był mecz z GKS-em II Bełchatów. Górą ponownie byli nasi zawodnicy, którzy wygrali 3:0. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się: Joshua Balogun, Przemysław Mońka i Artur Pląskowski.

Ostatnim rywalem była Lechia Tomaszów Mazowiecki. To spotkanie nie ułożyło się na początku po myśli piłkarzy trenera Radosława Mroczkowskiego. Do przerwy Raków przegrywał 0:2. Dopiero w drugich 45 minutach do głosu doszli nasi zawodnicy. Dwie bramki zdobył Joshua Balogun, jedną dołożył Artur Pląskowski, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Oprócz meczów kontrolnych zawodnicy ciężko trenowali. Sztab szkoleniowy zaaplikował swoim podopiecznym minimum dwa treningi dziennie, a dochodziły do tego zajęcia na siłowni.

Podczas zgrupowania trenowali z nami Peter Hoferica i Błażej Cyfert. Przyszłość obydwóch piłkarzy rozstrzygnie się w najbliższych dniach.

Czwartek i piątek to dla piłkarzy Rakowa dni wolne. W sobotę na boisku bocznym stadionu przy ulicy Limanowskiego odbędą się dwa turnieje z udziałem naszej drużyny. O godzinie 11:45 rywalem czerwono-niebieskich będzie Omega Kleszczów. Natomiast o godzinie 14 RKS zmierzy się z zespołem Znicza Pruszków.

Trener Radosław Mroczkowski podzieli kadrę Rakowa na dwa zespoły. Niewykluczone, że również w tych meczach kontrolnych zaprezentują się zawodnicy, którzy ostatnio trenowali z zespołem rezerw.