Raków remisuje ze Zniczem Pruszków i przegrywa z Omegą Kleszczów

11164-Rakow_remisuje_ze_Zniczem_Pruszkow_i_przegrywa_z_Omega_Kleszczow

W sobotę Raków Częstochowa rozegrał dwa sparingi. W pierwszym meczu przegrał z Omegą Kleszczów 1:2, natomiast w drugim bezbramkowo zremisował ze Zniczem Pruszków.

W sobotę Raków Częstochowa rozegrał dwa sparingi. W pierwszym meczu przegrał z Omegą Kleszczów 1:2, natomiast w drugim bezbramkowo zremisował ze Zniczem Pruszków. Spotkanie z Omegą było bardzo wyrównane, ale to częstochowianie mieli optyczną przewagę. Mimo to, stracili bramkę w 20 minucie spotkania. Jeszcze przed przerwą Dariusz Pawlusiński wykorzystał błąd bramkarza i technicznym strzałek doprowadził do wyrównania.

W 88 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, który nasi rywale zamienili na bramkę. RKS ostatecznie przegrał spotkania 1:2. Warto podkreślić, że w ekipie czerwono-niebieskich wystąpiło kilku zawodników, którzy na co dzień trenują z drugą drużyną Rakowa.

W drugim spotkaniu niestety kibice nie oglądali bramek. Na boisku było widać, że spotkały się drużyny z tej samej klasy rozgrywkowej. Zawodnicy obu drużyn bardzo poważnie podeszli do spotkania, a gra momentami była ostra. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola, dlatego remis jest wynikiem sprawiedliwym.

Kolejny sparing Raków rozegra Energetykiem ROW Rybnik.

Raków Częstochowa – Omega Kleszczów 1:2 (1:1)

20′ minuta – bramka dla Omegi

42′ minuta – Dariusz Pawlusiński

88′ minuta – bramka dla Omegi (rzut karny)

Skład: Stępień – Góra, Holik, Cyfert, Sz. Kowalczyk (46′ min – Kamil Wojtyra), Żurawski (46′ minuta – Daniel

Rumin), Dobosz, Ł. Kowalczyk, Pawlusiński, Brzęczek, Okińczyc.

Raków Częstochowa – Znicz Pruszków 0:0

Skład: Kos – Krupa, Da Silva, Pluta, Waszkiewicz, Marchewka, Reiman, Hoferica, Serafin (75′ minuta Kierat), Mońka (54′ minuta Skowronek), Pląskowski