Sparing : Energetyk ROW Rybnik – Raków Częstochowa 1:1

11198-Sparing_Energetyk_ROW_Rybnik_Rakow_Czestochowa_1_1

Piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali w meczu sparingowym z Energetykiem ROW Rybnik 1:1. Bramkę dla czerwono-niebieskich w 57 minucie spotkania zdobył Wojciech Okińczyc.

Piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali w meczu sparingowym z Energetykiem ROW Rybnik 1:1. Bramkę dla czerwono-niebieskich w 57 minucie spotkania zdobył Wojciech Okińczyc. W pierwszej połowie więcej sytuacji bramkowych stworzyli nasi rywale. Jednak bardzo dobrze bronił Mateusz Kos. Raków najlepszą szansę miał w 9 minucie gry. Ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników ROW-u i sędzia podyktował rzut karny. Niestety piłka uderzona przez Dariusz Pawlusińskiego trafiła w słupek. Poza tym zdarzeniem częstochowianie jeszcze dwa razy poważnie zagrozili rybniczanom, ale niestety bez efektu bramkowego.

W przerwie trener Radosław Mroczkowski dokonał czterech zmian. Na boisku pojawili się Wróbel, Kowalczyk, Brzęczek i Okińczyc, a boisko opuścili Kos, Hoferica, Serafin oraz Pląskowski. W 57 minucie Adam Waszkiewicz z prawej strony podał do Wojciecha Okińczyca, a ten precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później mieliśmy wyrównanie. Sędzia podyktował rzut karny dla ROW-u, którego nasi rywale zamienili na gola. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie oglądaliśmy i Raków ostatecznie zremisował z Energetykiem 1:1.

Był to przedostatni sparing czerwono-niebieskich przed rundą wiosenną. Za tydzien na własnym boisku RKS zmierzy się z Polonią Bytom.

Energetyk ROW Rybnik – RKS Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

57′ – Wojciech Okińczyc

64′ – bramka dla Energetyka ROW (rzut karny)

Skład: Kos – Waszkiewicz, Radler, Da Silva (69′ Cyfert), Krupa (69′ Góra), Pawlusiński (69′ Mońka), Reiman, Hoferica (46′ Kowalczyk), Balogun (69′ Marchewka), Serafin (46′ Brzęczek), Pląskowski (46′ Okińczyc)