Nie udał się wyjazd Rakowa do Sosnowca. Zagłębie wygrało 3:1

11377-Nie_udal_sie_wyjazd_Rakowa_do_Sosnowca_Zaglebie_wygralo_3_1

RKS Raków przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Honorowe trafienie dla częstochowian zaliczył Wojciech Okińczyc. Była to druga porażka Rakowa z rzędu.

RKS Raków przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Honorowe trafienie dla częstochowian zaliczył Wojciech Okińczyc. Była to druga porażka Rakowa z rzędu. W ekipie Rakowa nie mogli zagrać za nadmiar kartek Łukasz Góra i Dariusz Pawlusiński. Natomiast do pierwszej jedenastki powrócił Adrian Pluta. Miejsce w podstawowym składzie znaleźli również: Paweł Marchewka, Przemysław Mońka i Artur Pląskowski. Z kolei na ławce rezerwowych zasiedli między innymi młodzi piłkarze: Kamil Skowronek i Kamil Wojtyra. Opaskę kapitana założył dzisiaj Błażej Radler.

Pierwsze fragmenty gry były spokojne, obie drużyny podeszły do rywali z dużym respektem. Pierwszą gróźna sytuację dla czerwono-niebieskich nasi zawodnicy od razu zamienili na gola. Z lewej strony w pole karne wpadł Wojciech Okińczyc i mocnym strzałem pokonał Wojciecha Fabisiaka – była 14 minuta gry.

Po bramce dla RKS-u do odrabiania strat rzucili się gospodarze. Podopieczni Artura Derbina z minuty na minutę stwarzali sobię coraz lepsze sytuację. W 29 minucie kolejny rzut rożny wykonywał Marcin Sierczyński, który dośrodkował piłkę idealnie na głowę Jakuba Araka, a ten pokonał Mateusza Kosa poraz pierwszy.

Gospodarze po wyrównaniu nadal atakowali, jednak obrona czerwono-niebieskich czujnie przerywała akcje sosnowiczan. W międzyczasie Raków mógł ponownie objąć prowadzenie, ale ta sztuka podopiecznym Radosława Mroczkowskiego się nie udałoa. Natomiast sosnowiczanie 3 minuty przed końcem pierwszej połowy zdobyli drugiego gola. Jego autorem był Arak. Piłka po strzale jednego z zawodników gospodarzy odbiła się od słupka i trafiła właśnie do napastnika Zagłębia, który drugi raz wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron czerwono-niebiescy przejęli inicjatywę i mocno naciskali rywali. Idealną szansę na drugą bramkę miał Okińczyc, który przelobował Fabisiaka, niestety futblolówka trafiła w poprzeczkę.

Częstochowianie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, ale żadna z nich nie przyniosła efektu bramkowego.

W doliczonym czasie gry kontratak Zagłębia rozstrzygnął mecz. Trzeciego gola dla przeciwników zdobył Łukasz Matusiak i stało się jasne, że z Sosnowca nasi piłkarze wrócą bez punktów.

Kolejnym rywalem Rakowa będzie Kotwica Kołobrzeg. Mecz ten odbędzie się na stadionie przy ulicy Limanowskiego w sobotę (4 kwietnia) o godzinie 15.