Ważna i cenne wyjazdowa wygrana : Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 0:2

11445-Wazna_i_cenne_wyjazdowa_wygrana_Puszcza_Niepolomice_Rakow_Czestochowa_0_2

Raków Częstochowa pokonał w Niepołomicach tamtejszą Puszczę 2:0. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobywali zmiennicy: Wojciech Okińczyc i Paweł Marchewka. RKS po 25. kolejkach ma na swoim koncie 39 punktów.

Raków Częstochowa pokonał w Niepołomicach tamtejszą Puszczę 2:0. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobywali zmiennicy: Wojciech Okińczyc i Paweł Marchewka. RKS po 25. kolejkach ma na swoim koncie 39 punktów. W stosunku do konfrontacji z Kotwicą Kołobrzeg trener Radosław Mroczkowski dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Na boisku miejsce Pawła Marchewki zajął Robert Brzęczek.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu sytuacji strzeleckich. Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 17 minucie gry. Po dośrodkowaniu z prawej strony Adriana Gębalskiego do piłki dopadł Roman Stepankov. Jednak uderzenie napastnika Puszczy czujnie obronił Mateusz Kos.

Chwilę później Wojciech Reiman mógł zaliczyć samobójcze trafienie głową. Na szczęście futbolówka po interwencji naszego pomocknika powędrowała nad naszą bramką.

Kapitan Rakowa przypomniał o sobie w 36 minucie meczu. Reiman atomowym strzałem z ponad 30 metrów mógł otworzyć wynik, jednak świetnie interweniował Marcin Staniszewski, który wybił piłkę na rzut rożny. Więcej sytuacji bramkowych w pierwszych trzech kwadransach już nie było.

W przerwie trener Mroczkowski desygnował do gry Błażej Cyferta, który zmienił Łukasza Górę. Tak jak w pierwszej połowie obie drużyny grały bardzo ostrożnie. Po 7 minutach drugiej części gry szkoleniowiec częstochowian dokonał kolejnej zmiany. Za Pląskowskiego pojawił się Wojciech Okińczyc. I to właśnie ten zawodnik zdobył pierwszego gola dla Rakowa. Nasz napastnik wpadł w pole karne minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Gospodarze próbowali odrobić straty. Na szczęście w sobotnie popołudnie bardzo dobrze dysponowany był Mateusz Kos. W 79 minucie spotkania Adam Waszkiewicz pomknął prawą stroną i dośrodkował w pole karne. Tam w idealnej sytuacji znalazł się Paweł Marchewka (wprowadzony za Roberta Brzęczka), który pokonał Marcina Staniszewskiego.

Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło spokój w naszych szeregach. Czerwono-niebiescy pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, nie dopuszczając rywali do własnej bramki. Ostatecznie po 90 minutach Raków pokonał Puszczę 2:0 i odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

Kolejnym rywalem częstochowian będzie Stal Mielec. Mecz ten odbędzie się w przyszłą sobotę na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 0:2 (0:0)