Raków lepszy w sparingu od Puszczy Niepołomice

11910-Rakow_lepszy_w_sparingu_od_Puszczy_Niepolomice

Raków Częstochowa pokonał w sparingu Puszczę Niepołomice 2:1. Był to ostatni test mecz przed pojedynkiem rundy wstępnej Pucharu Polski z ŁKS-em Łomża, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę.

Raków Częstochowa pokonał w sparingu Puszczę Niepołomice 2:1. Był to ostatni test mecz przed pojedynkiem rundy wstępnej Pucharu Polski z ŁKS-em Łomża, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę. Bramki w dzisiejszej konfrontacji padały do przerwy. Częstochowianie pierwsi objęli inicjatywę. Bliski strzelenia gola był Dariusz Pawlusiński, który w 9 minucie uderzył w słupek. Chwilę później swoją szansę miał Piotr Malinowski, ale jego strzał minął o metr bramkę Puszczy.

Przewaga Rakowa stale się utrzymywała, ale to nasi rywale niespodziewanie objęli prowadzenie. Mariusz Stępień musiał wyjmować piłkę z siatki, a autorem trafienia dla niepołomiczan był Mateusz Broź.

Czerwono-niebiescy rzucili się do odrabiania strat. Po pół godzinie gry rzut rożny wykonywali częstochowianie. Rafał Figiel dośrodkował w pole karne, a najwyżej wyskoczył Błażej Radler, który głową skierował futbolówkę do bramki. Niespełna dziesięć minut po wyrównaniu ten, który asystował przy golu Radlera, sam zdobył bramkę. Zawodnik pozyskany z KP Górnik Wałbrzych – Figiel – dostał piłkę przed polem karnym i uderzył obok bezradnego golkipera Puszczy.

Po zmianie stron trener Radosław Mroczkowski do gry desygnował całkiem nową jedenastkę, w której znalazło się kilku testowanych zawodników. Nasi piłkarze utrzymywali inicjatywę, mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale ostatecznie wynik do 90 minuty nie uległ zmianie i ostatecznie Raków wygrał 2:1.

Był to ostatni sparing przed meczem rundy wstępnej Pucharu Polski. W niedzielę na wyjeździe RKS zmierzy się z ŁKS-em Łomża. Początek spotkania zaplanowano o godzinie 17.

RKS Raków Czestochowa – Puszcza Niepołomice 2:1 (2:1)

Bramki:

0:1 – Broź (20′)

1:1 – Radler (30′)

2:1 – Figiel (39′)

Raków:

I połowa: M. Stępień – Waszkiewicz, Radler, Cyfert, Mońka, Pawlusiński, Kmieć, Figiel, Malinowski, Kowal, Okińczyc.

II połowa: Kos – Wojtyra, Góra, zaw. test., Buczkowski, zaw. test., Piątek (80′ – Dobosz), zaw. test., Kamiński, Brzęczek (80′- Jaworski), zaw. test.