Raków pozyskał 2-ch nowych piłkarzy. To Brazylijczycy!

Udostępnij :
12048-Rakow_pozyskal_2_ch_nowych_pilkarzy_To_Brazylijczycy

Raków pozyskał 2-ch nowych piłkarzy. To Brazylijczycy!

Matheus Bissi oraz Carlos Daniel dos Santos Aranha Junior, czyli Carlinhos to nowi piłkarze częstochowskiego Rakowa. Obaj to Brazylijczycy. Pierwszy to środkowy obrońca, a drugi to środkowy pomocnik.

Matheus Bissi oraz Carlos Daniel dos Santos Aranha Junior, czyli Carlinhos to nowi piłkarze częstochowskiego Rakowa. Obaj to Brazylijczycy. Pierwszy to środkowy obrońca, a drugi to środkowy pomocnik. Matheus Bissi został nowym zawodnikiem Rakowa. 24-letni Brazylijczyk może występować na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika. Nasz klub zastrzegł sobie w umowie możliwość rozwiązania kontraktu w przypadku nie uzyskania przez piłkarza europejskiego paszportu w ustalonym terminie.

Bissi ostatnio bronił barw maltańskiego zespołu FC Birkirkara, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. W minionych rozgrywkach Matheus wraz ze swoim zespołem zajął 3. miejsce w lidze oraz zdobył Puchar Malty. Występował również w eliminacjach do Ligi Europejskiej. W meczu z węgierskim DIÓSGYŐR nasz nowy zawodnik wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza rywali potężnym strzałem z dystansu. Mocne uderzenie sprzed pola karnego to jedno z firmowych zagrań Brazylijczyka.

Bissi urodził się 19 marca 1991 roku w Piracicabie. Na początku swojej przygody z piłką Matheus występował w młodzieżowych drużynach ze swojej ojczyzny. W wieku 18 lat obrońca przeniósł się do portugalskiego Sportingu Lisbona, z którym zdobywał tytuły mistrzowskie juniorów U-19.

Kolejnym klubem, jaki zatrudnił Brazylijczyka było słynne Flamengo, gdzie spędził dwa sezony. Następnym przystankiem w karierze Bissiego był zespół Marcilio Dias. Piłkarz jednak nie zagościł tam zbyt długo. Po kilku miesiącach zdecydował się na drugi wyjazd z kraju.

Bissi trafił do litewskiego FC Banga Gargazdai, które wówczas występowało w najwyższej klasie rozgrywkowej. Matheus wystąpił w dziewięciu spotkaniach i wraz z kolegami na koniec sezonu zajął 6. miejsce.

Ostatnią drużyną przed przyjściem Bissiego do Rakowa była maltańska Birkirkara. W jej barwach zawodnik wystąpił w 47 meczach (38 w podstawowym składzie) i zdobył 8 bramek.

Włodarze naszego klubu liczą, że 24-latek bardzo szybko stanie się ważnym ogniwem w drużynie, która ma skutecznie walczyć o awans na zaplecze Ekstraklasy.

——————————————————————————————————–

Carlos Daniel dos Santos Aranha Junior, czyli Carlinhos jest kolejnym zawodnikiem, który podpisał umowę z naszym klubem.

20-letni Brazylijczyk posiadający także portugalskie obywatelstwo to środkowy pomocnik. Pierwszym jego klubem był Vasco da Gama. Następnie występował w młodzieżowych zespołach Botafogo. Ostatnie pół roku Carlinhos spędził w Gama DF.

Nasz nowy piłkarz w Częstochowie przebywa już od kilku dni i trenuje wraz z pierwszym zespołem. Carlinhos będzie do dyspozycji trenera Radosława Mroczkowskiego przy ustalaniu składu na najbliższy mecz z Siarką Tarnobrzeg, który odbędzie się w najbliższą sobotę.