Sobotni hit II ligi z rekordem frekwencji

Udostępnij :
12144-Sobotni_hit_II_ligi_z_rekordem_frekwencji

Sobotni hit II ligi z rekordem frekwencji

Mecz 8. kolejki II ligi GKS Tychy – RKS Raków to niewątpliwie hit tej serii spotkań. Gospodarze spodziewają się rekordu frekwencji i szacują, że sobotni pojedynek obejrzy około 10 tysięcy widzów.

Mecz 8. kolejki II ligi GKS Tychy – RKS Raków to niewątpliwie hit tej serii spotkań. Gospodarze spodziewają się rekordu frekwencji i szacują, że sobotni pojedynek obejrzy około 10 tysięcy widzów. W pierwszych trzech dniach sprzedaży biletów rozeszło się (łącznie z karnetami) 6308 wejściówek. Tak imponujący wynik nie może dziwić, bowiem w poprzednich meczach GKS-u za każdym razem przekraczano liczbę 5 tysięcy widzów zasiadających na trybunach. Najwięcej kibiców obejrzało derbowy pojedynek z Polonią Bytom (8197). Jednak już w środę jest niemal pewne, że to osiągnięcie zostanie znacznie poprawione.

Swój udział w tym będą mieli również kibice Rakowa. – Szacujemy, że na mecz pojedzie około 400 – 500 fanów Rakowa. Oczywiście będziemy wspierani przez zaprzyjaźnionych z nami kibiców Chemika Kędzierzyn-Koźle – mówi Marcin Grzejszczak, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wieczny Raków.

Będzie to najliczniejszy wyjazd czerwono-niebieskich. Powód takiego stanu rzeczy jest prozaiczny – na innych stadionach II ligi sektory kibiców gości nie są tak pojemne, jak ma to miejsce w Tychach.

Zapisy kibiców Rakowa trwają do jutra do godziny 18. Piłkarzom Rakowa na pewno będzie łatwiej się grało w obecności tak licznej grupy fanów częstochowskiej drużyny.

Stadion Miejski Tychy do użytku został oddany kilka miesięcy temu. Otwarcie obiektu nastąpiło 18 lipca 2015 roku. GKS zmierzył się wtedy z 1. FC Koeln. Na trybunach może zasiąść ponad 15 tysięcy widzów.

– Aktualna tabela oraz zestaw par 8 kolejki II ligi