II liga: Raków Częstochowa – Polonia Bytom, sobota g.16:00

Udostępnij :
12180-II_liga_Rakow_Czestochowa_Polonia_Bytom_sobota_g_16_00

II liga: Raków Częstochowa – Polonia Bytom

W sobotę piłkarze Rakowa zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem rywalem czerwono-niebieskich będzie Polonia Bytom, która po ośmiu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Początek spotkania o godzinie 16, na Miejskim Stadionie Piłkarskim „Raków” przy ulicy Limanowskiego 83.

W sobotę piłkarze Rakowa zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem rywalem czerwono-niebieskich będzie Polonia Bytom, która po ośmiu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Początek spotkania o godzinie 16, na Miejskim Stadionie Piłkarskim „Raków” przy ulicy Limanowskiego 83. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego w ostatniej kolejce po zaciętym meczu pokonali na wyjeździe GKS Tychy 2:1. Dwie bramki dla RKS-u zdobył Damian Warchoł. Nasz napastnik krótko po strzelonej drugiej bramce poprosił o zmianę sygnalizując uraz. Na szczęście 20-latek od poniedziałku normalnie trenuje z zespołem. Podobnie jak Dominik Bronisławski i Kacper Łazaj, których ze względu na kontuzje zabrakło w kadrze na mecz z GKS-em. Raków aktualnie plasuje się na trzeciej lokacie, a w swoim dorobku zgromadził 16 punktów.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu czerwono-niebiescy liczą, że jutrzejsze starcie przyciągnie na trybuny dużą rzeszę kibiców, którzy wspomogą piłkarzy w drodze po kolejny triumf.

Na drugim biegunie tabeli znajdują się nasi sobotni rywale. Polonia zajmuje 18. miejsce i ma w swoim dorobku zaledwie 6 oczek i legitymuje się bilansem: 1 zwycięstwo, 3 remisy i 4 porażki. Niebiesko-czerwoni stracili najwięcej bramek spośród wszystkich zespołów z drugiego frontu – 15. Słabsza postawa w pierwszej części sezonu sprawiła, że trener Jacek Trzeciak oddał się do dyspozycji zarządu. Jednak prezes klubu ze Śląska – Łukasz Wiejacha – postanowił, że w meczu z Rakowem Polonię poprowadzi Trzeciak. Za szkoleniowcem wstawili się kibice, a także piłkarze. Bytomianie chcą jak najszybciej opuścić ostatnie miejsce w tabeli, dlatego częstochowianie mogą się spodziewać ciężkiej przeprawy.

Sędzią sobotniego meczu będzie Maciej Mikołajewski. Arbiter ze Świebodzina prowadził w tym sezonie jedno spotkanie z udziałem Rakowa. W 2. kolejce czerwono-niebiescy wygrali 2:0 z Nadwiślanem Góra.

Przypominamy, że kasy Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” w sobotę będą czynne od godziny 11. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia na stadion, tak aby uniknąć kolejek bezpośrednio przed spotkaniem.

RKS Raków – Polonia Bytom

Sobota, 19 września godzina 16

Miejski Stadion Piłkarski „Raków”

ul. Limanowskiego 83.

– Aktualna tabela oraz zestaw par 9-tej kolejki II ligi