Po 9-tej kolejce w II lidze

Udostępnij :
12206-Po_9_tej_kolejce_w_II_lidze

Po 9-tej kolejce w II lidze

Po dziewiątej serii spotkań na drugoligowym froncie nie ma już zespołu bez porażki. Lider – Stal Mielec – musiał uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg, która wygrała 1:0.

Po dziewiątej serii spotkań na drugoligowym froncie nie ma już zespołu bez porażki. Lider – Stal Mielec – musiał uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg, która wygrała 1:0. Była to pierwsza porażka mielczan w obecnych rozgrywkach. Punkty traciły też solidarnie pozostałe drużyny z czołówki. Oprócz Rakowa i Stali porażki zaliczyły jeszcze: Siarka Tarnobrzeg (0:4 z Okocimskim Brzesko) i Radomiak Radom (1:2 z Nadwiślanem Góra).

Potknięcia tych zespołów wykorzystała Wisła Puławy, który pokonała na wyjeździe Legionovię Legionowo 2:1. Dzięki trzem punktom puławianie awansowali na drugą pozycję.

Puszcza Niepołomice – następny rywal Rakowa – przegrała w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą 0:1.

W pięciu meczach 9. kolejki zwyciężali gospodarze, w trzech górą byli goście, a jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Łącznie kibice obejrzeli 22 bramki.

W tabeli najlepszych strzelców na prowadzeniu umocnił się Brazylijczyk Leandro, który dołożył jedno trafienie i ma już łącznie 8 goli.

Wyniki 9. kolejki

Znicz Pruszków 3-0 ROW 1964 Rybnik

Stal Stalowa Wola 1-0 Puszcza Niepołomice

Raków Częstochowa 0-2 Polonia Bytom

Błękitni 0-1 GKS Tychy

Gryf Wejherowo 2-2 Olimpia Zambrów

Legionovia Legionowo 1-2 Wisła Puławy

Kotwica Kołobrzeg 1-0 Stal Mielec

Okocimski KS Brzesko 4-0 Siarka Tarnobrzeg

Nadwiślan Góra 2-1 Radomiak Radom

– Aktualna tabela II ligi