REKLAMA
REKLAMA

Kiedy oświetlenie na stadionie przy Limanowskiego?

Udostępnij :
12598-Kiedy_oswietlenie_na_stadionie_przy_Limanowskiego

Kiedy oświetlenie na stadionie przy Limanowskiego?

W projekcie budżetu miasta na 2016 rok znalazł się wniosek, który zakłada budowę oświetlenia stadionu przy ulicy Limanowskiego. Od sezonu 2015/2016 warunkiem koniecznym do dostania licencji na grę w I lidze jest posiadanie sztucznego oświetlenia na stadionie.

W projekcie budżetu miasta na 2016 rok znalazł się wniosek, który zakłada budowę oświetlenia stadionu przy ulicy Limanowskiego. Od sezonu 2015/2016 warunkiem koniecznym do dostania licencji na grę w I lidze jest posiadanie sztucznego oświetlenia na stadionie. Bez niego PZPN nie wyda zgody na rozgrywanie meczów na takim obiekcie. We wcześniejszych latach kluby nie posiadające sztucznego oświetlania dostawały warunkowe pozwolenie na grę na takim stadionie przez pół roku. Jednak od przyszłego sezonu taka możliwość już nie będzie wchodziła w rachubę.

Dlatego warto odnotować, że na Miejskim Stadionie Piłkarskim „Raków” przy ulicy Limanowskiego planowana jest taka inwestycja. Według naszych informacji wniosek zakładający montaż oświetlenia złożył radny Albert Kula – kibic Rakowa. – Rzeczywiście złożyłem taki wniosek i mam nadzieję, że zyska on aprobatę pozostałych radnych. Nie wyobrażam sobie, żeby w przyszłym sezonie Raków grał na innym obiekcie, dlatego stąd moja decyzja o zabezpieczeniu środków na tę inwestycję. Głosowanie nad projektem budżetu Częstochowy odbędzie się 30 grudnia i mam nadzieję, że koleżanki i koledzy radni poprą inicjatywę – komentuje radny Albert Kula.

Przypomnijmy, że sezon 2016/2017 rozpocznie się na początku sierpnia, dlatego kluczowe decyzje powinny zapaść na tyle szybko, aby przed startem rozgrywek było jasne, że Raków swoje mecze będzie rozgrywał przy Limanowskiego.

REKLAMA